wtorek, 23 czerwca 2020 09:24

XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy został odwołany

Autor Mirosław Haładyj
XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy został odwołany

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni poinformował, że XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy, który miał się odbyć 2 sierpnia 2020 roku, zostaje odwołany.

Decyzja została podjęta w związku z panująca sytuacją pandemiczną

– mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia i dodaje:

– Obecne warunki i obostrzenia związane z koronawirusem uniemożliwiają nam przeprowadzenie tej imprezy sportowej w dotychczasowej formule. Jesteśmy jednak pełni nadziei i zapraszamy biegaczy na start w Bochni-Chodenicach za rok.

XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy miał się odbyć (jak co roku) w pierwszą niedzielę sierpnia. W ramach imprezy planowany był bieg główny dla dorosłych a także biegi dla dzieci i młodzieży. Biegom towarzyszył rodzinny „Piknik nad Rabą”.

Memoriałowy Bieg Majora Bacy to impreza międzynarodowa, organizowana od dwudziestu kilku lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera, majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń. Jeżeli chcesz poznać szczegółowy życiorys Majora Bacy – kliknij tutaj.

Inf.: MOSiR Bochnia
Zdj. tytułowe:  startu biegu w 2019 r.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje