wtorek, 25 kwietnia 2023 13:35

Z pożaru uciekli w samych piżamach. "Stracili dosłownie wszystko"

Autor Katarzyna Jamróz
Z pożaru uciekli w samych piżamach. "Stracili dosłownie wszystko"

W Wielką Sobotę w Tarnowie rozegrał się prawdziwy dramat. Dwie rodziny cudem uszły z życiem. W pożarze domu stracili jednak wszystko.

W Wielką Sobotę przy ulicy Grunwaldzkiej w Tarnowie doszło do wielkiej tragedii. Spłonął dom, a w nim mieszkanie rodziców pani Magdaleny Węgrzyn oraz mieszkanie jej schorowanej cioci. Pożar wybuchł tuż po północy i błyskawicznie zajął cały budynek. Rodzina zdążyła uciec boso w samych piżamach. Dom spłonął doszczętnie.

– Moi najbliżsi stracili dosłownie wszystko, a jedyne co im zostało to to, co mieli na sobie. Spłonęły wszystkie dokumenty i pieniądze. Rodzice długo odkładali na remont kuchni i nowe sprzęty, co w końcu się udało. Cały trud jednak poszedł na marne bo ogień zabrał dosłownie wszystko. Dwie rodziny straciły cały dorobek życia

– informuje pani Magdalena.

Odbudowa domu to ogromne koszty, na które rodziny w tym momencie nie stać. Na początku brakowało wszystkiego: ubrań, butów, leków i jedzenia. Na szczęście pomogli dobrzy ludzie – rodzina pani Magdaleny przekonała się, że w tej trudnej sytuacji nie została sama.

– Teraz proszę ludzi o wielkich sercach o pomoc w zebraniu pieniążków na odbudowę domu. Miejsca tak bliskiego ich sercu, które ta tragedia im zabrała. Jedyne co im pozostało to nadzieja i wola walki o odbudowę tego co stracili. Każda złotówka jest ważna, każdy grosz jest na wagę złota. Błagam, pomóżmy im odzyskać ich miejsce na ziemi

– apeluje kobieta.

Oprócz materialnych rzeczy rodzina straciła poczucie bezpieczeństwa. Po pierwszym szoku, próbują sobie poradzić z traumą i uwierzyć, że znowu może być dobrze. Panią Magdalenę i jej rodzinę można wesprzeć, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę portalu.

Tarnów - najnowsze informacje