wtorek, 23 kwietnia 2024 11:55

Z terenu plebani zniknęła hulajnoga. Policja zatrzymała 16-latka

Autor Katarzyna Jamróz
Z terenu plebani zniknęła hulajnoga. Policja zatrzymała 16-latka

Policjantom udało się odzyskać skradzioną przed miesiącem hulajnogę. Sprawca kradzieży, 16-letni chłopiec, został zatrzymany. O jego losie zadecyduje Sąd.

W poniedziałek (18 marca) funkcjonariusze policji zostali poinformowani o kradzieży, do jakiej doszło na terenie gminy Charsznica (powiat miechowski). Jak się okazało, z terenu plebanii skradziona została, należąca do 11-latka, hulajnoga elektryczna. Jej wartość wyceniono na ponad 1500 zł.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że odpowiedzialną za kradzież osobą jest... 16-letni chłopiec. Nastolatek skradzioną hulajnogę przechowywał w mieszkaniu swojego kolegi, który nie miał pojęcia, że sprzęt pochodzi z przestępstwa. W poniedziałek (15 kwietnia) odpowiedzialny za kradzież chłopak został zatrzymany. Nastolatek, podczas rozmowy z funkcjonariuszami, przyznał się do popełnienia czynu. Jak się okazało, hulajnogę przechowywał u znajomego dlatego, że nie chciał, by jego rodzina dowiedziała się, że sprzęt, który posiada, nie należy do niego. O dalszym losie nastolatka zadecyduje Sąd.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka