środa, 15 lipca 2020 09:53

Za kilka dni rusza drugi etap remontu na Zakopiańskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Autor Katarzyna Domagała
Za kilka dni rusza drugi etap remontu na Zakopiańskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek, 20 lipca rozpocznie się drugi etap prac przy remoncie wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej. Wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Podobnie, jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu remontu, prace będą prowadzone przez całą dobę.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

  • w godz. 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów-Katowice) dostępne będą dwa pasy ruchu - awaryjny i środkowy w kierunku Katowic, a także jeden w kierunku Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w kierunku stolicy Podkarpacia będzie dostępny tylko pas środkowy. Dwa skrajne pasy będą wyłączone z ruchu.
  • w godz. 21.00-5.00 ruch na jezdni północnej będzie odbywać się tak jak w dzień, natomiast jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice-Rzeszów) będzie zamknięta dla ruchu. Oznacza to, że nie będzie możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Chyżnego i Zakopanego. Objazd będzie poprowadzony przez węzeł autostradowy „Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic Herberta, Stojałowskiego i Podmokłej).
  • przez całą dobę wyłączony będzie zjazd z autostrady A4 w kierunku centrum Krakowa (dotyczy relacji Katowice-Rzeszów). Objazd przez węzeł „Łagiewniki” i dalej ulicami Herberta i Turowicza. Z autostrady A4 w kierunku centrum będzie można również zjechać na węźle „Bielany”.

Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek około trzech kilometrów. Ruch zostanie przerzucony na właściwe jezdnie na wysokości ulicy Kąpielowej.

Prace w ramach drugiego etapu potrwają około miesiąca, następnie rozpocznie się trzeci i ostatni etap remontu. Szczegóły zmian zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Źródło: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje