poniedziałek, 19 lipca 2021 12:55

Zaatakował szklaną butelką plażowicza nad zalewem Kryspinów. Jest w rękach policji

Autor Aleksandra Tokarz
Zaatakował szklaną butelką plażowicza nad zalewem Kryspinów. Jest w rękach policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 28-latka z Krakowa, który brutalnie zaatakował plażowicza szklaną butelką na terenie zalewu Kryspinów. Podejrzany usłyszał już zarzuty – trafił do aresztu na trzy miesiące.

Zdarzenie miało miejsce 19 czerwca. Na terenie zalewu Kryspinów doszło do kłótni między plażowiczem, przebywającym w wodzie, a mężczyzną, który podpłynął rowerkiem wodnym w okolice plaży i zaczepiał inne, przebywające tam osoby. - Następstwem tej przepychanki słownej był brutalny atak szklaną butelką, którą agresor kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. Po całym zajściu sprawca odpłynął. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy twarzy i klatki piersiowej – relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Komendant Powiatowy Policji w Krakowie niezwłocznie powołał specjalną grupę śledczych, zajmującą się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy brutalnego napadu. W sprawie śledztwo wszczęła prokuratura. W jego toku funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną odpowiedzialnym za zaatakowanie plażowicza jest 28-latek z Krakowa, posiadający bogatą przeszłość kryminalną. - Policjanci zaraz po tym jak go namierzyli, 14 lipca udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie sprawca został zatrzymany. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli też narkotyki i dużą ilość różnego rodzaju przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Okazało się również, że 28-latek ukrywał się przed organami ścigania - był poszukiwany przez dwie prokuratury do innych spraw - dodaje oficer prasowa.

28-latek usłyszał już zarzut chuligańskiego, umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonego, poprzez kilkukrotne uderzenie go rozbitą szklaną butelką tzw. „tulipanem”, co spowodowało obrażenia ciała. Dodatkowo usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Postanowieniem z 15 lipca sąd zastosował wobec 28-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 4,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje