poniedziałek, 8 marca 2021 16:27

„Zabawa w chowanego” znalazła swój koniec! Ksiądz z filmu braci Sekielskich został skazany

Autor Norbert Kwiatkowski
„Zabawa w chowanego” znalazła swój koniec! Ksiądz z filmu braci Sekielskich został skazany

O duchownym Arkadiuszu H. zrobiło się głośno w maju 2020 roku, gdy światło dzienne ujrzał film braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego”. Mężczyzna miał dopuścić się przestępstwa seksualnego na trójce braci – Bartłomieju, Jakubie oraz Andrzeju. Dziś został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia.

Sprawa od początku budziła spore poruszenie. Prokurator żądał sześciu lat bezwzględnego więzienia dla oskarżonego, zakazu kontaktu z pokrzywdzonym przez osiem lat oraz zakazu wykonywania zawodu i pracy księdza z dziećmi przez maksymalnie możliwy czas.

Arkadiusz H. postanowił przyznać się winy, co znacznie usprawniło proces sądowniczy. 52-latek, który swoich haniebnych czynów miał dopuścić się w latach 1998-2000 został skazany w ogólnym rozrachunku na trzy lata bezwzględnego więzienia oraz 10-letni zakaz pracy z dziećmi. Wyrok nie jest prawomocny.

- Dziś nie ma dla mnie znaczenia, że to trzy lata, a nie sześć, o które wnosił prokurator. Najważniejsze, że zapadł wyrok skazujący, a my nie musimy już udowadniać, że nie jesteśmy kłamcami i oszustami – skomentował decyzję sądu w rozmowie z interią Jakub Pankowiak – jeden z poszkodowanych przed laty chłopców.

Info: interia.pl

Foto: YouTube/screen - Zabawa w chowanego

Polska

Polska - najnowsze informacje