piątek, 29 maja 2020 07:06

Zabiegi zwalczające cellulit

Autor Głos 24
Zabiegi zwalczające cellulit

Kobiety chcą wyglądać pięknie. Dążą do idealnego wyglądu. Uważają, że perfekcyjny wygląd ułatwia życie i poprawia samopoczucie. Twarz, biust, brzuch i uda to miejsca newralgiczne, które w kobiecym odczuciu wpływają na urodę. Na tych częściach ciała nie powinny zdarzyć się niedoskonałości. Niestety, obecny styl życia nie służy urodzie i przyczynia się do powstania kilku zmian na skórze, których współczesna kobieta nie akceptuje. Jedną z nich cellulit na udach. Panie lubią chodzić w spódnicach, sukienkach, czy szortach. Cellulit na udach sprawia, że wstydzą się swoich nóg i uważają, że to nogi wyglądają nieestetycznie. Na szczęście gabinety medycyny estetycznej oferują bogaty asortyment zabiegów zwalczających cellulit.

Nieestetyczna zmiana na udach

Odkrycie cellulitu na udach powoduje, że kobieta zaczyna postrzegać swoje nogi jako nieatrakcyjne i rezygnuje z zakładania spódnic, sukienek i szortów. Mężczyźni najczęściej nie dostrzegają tego problemu u swoich partnerek. Dla pań cellulit jest sporym problemem wiosną i latem. W pierwszej fazie problemu nie widać na skórze, można go wyczuć naciskając skórę ud. Jeżeli cellulit zostanie zlekceważony, to może doprowadzić do powstania grudek i stwardnień na udach. Cellulit na udach to problem typowo cywilizacyjny – nie miały go nasze babcie, ponieważ ich życie było bardziej aktywne fizycznie. Udogodnienia cywilizacyjne sprawiły, że mniej ruszamy się, prowadzimy bardziej siedzący tryb życia, co niestety skutkuje chorobami i problemami cywilizacyjnymi. Siedzący tryb życia ma znaczący wpływ na powstanie cellulitu, ponieważ zakłóca mikrokrążenie i utrudnia przepływ krwi. Mogą się tworzyć zastoje i obrzęki. Komórki tłuszczowe powiększają się, a toksyny zaczynają magazynować się w tkankach. Kolejną przyczyną pojawienia się cellulitu jest niezdrowa dieta bogata w słodycze i przetworzone produkty. Nie jest tajemnicą, że mięso jest przepełnione hormonami i antybiotykami stosowanymi w celu przyśpieszenia hodowli zwierząt. Aby zapobiec cellulitowi, wystarczy dużo chodzić i zmienić garderobą – pozbyć się obcisłych spodni i butów na wysokim obcasie, które utrudniają pracę układu krążenia. Przy zaawansowanym cellulicie najskuteczniejszą bronią są zabiegi na cellulit.

Kiedy zawodzi domowe leczenie

Dobra pielęgnacja, właściwa dieta i spora dawka ruchu pomogą w likwidacji cellulitu w początkowej fazie. Mogą też zapobiec a rozwojowi skóry materacowej. Walka z cellulitem jest długa i wymaga cierpliwości. Nie wystarczą kremy, choćby najdroższe. Preparaty antycellulitowe zawierają składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne. Aby działały skutecznie, konieczne jest używanie ich dwa razy dziennie o wmasowywanie w skórę przez 2-3 minuty. Masaż poprawia krążenie krwi oraz wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek. Niestety, w wielu przypadkach takie działania nie wystarczą i konieczne są profesjonalne zabiegi na cellulit.

Pomoc w gabinecie kosmetycznym

Dostępne w gabinetach kosmetycznych zabiegi na cellulit pozwalają w krótkim czasie uzyskać widoczne efekty - poprawiają elastyczność i gęstość tkanki. Koszt zabiegów na cellulit jest znaczny, ponieważ trzeba je stosować w seriach. Popularnym zabiegiem polecanym na cellulit jest karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla podawanym przez specjalne urządzenia. Gaz jest wstrzykiwany do skóry lub warstwy podskórnej i rozchodzi się w tkankach, co widać w postaci linijnych lub pagórkowatych uwypukleń skóry. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 2-3 tygodniach, ale aby osiągnąć zamierzony cel, jest potrzebnych 6-10 zabiegów, po 2 w tygodniu. Przeciwwskazaniem są ciąża, choroba serca, nowotwory, stany zapalne skóry, infekcje wirusowe i bakteryjne. Kolejnym zabiegiem na cellulit jest mezoterapia, polegająca na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Zabieg endermologii - masażu specjalnymi wałkami wzmacnia skórę i działa przeciwobrzękowo. Jest wykonywany przez specjalny kostium, który ułatwia poślizg rolek. Osoba wykonująca zabieg prowadzi głowicę urządzenia, co powoduje powstanie fałdu skórno-podskórnego pod wpływem podciśnienia. Tkanka przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz. Rolki są elektronicznie sterowane.

Przeciwwskazania do zabiegów na cellulit

Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów na cellulit są: ciąża i karmienie piersią, zakrzepica, rozedma płuc, epilepsja, niewydolność nerek, nowotwory i cukrzyca. Nie wolno wykonywać tych zabiegów zaraz po operacji – wskazane jest odczekanie trzech miesięcy.

Leczenie cellulitu jest długotrwałe i nie należy spodziewać się natychmiastowych efektów. Należy zacząć od wykonania podstawowych badań i wykluczenia, np.: zakrzepicy. Wskazane są zmiana trybu życia, pozbycie się z diety żywności przetworzonej oraz zwiększenie ruchu – spacer z rodziną, przyjaciółmi lub psem to z pewnością dobry początek w walce z cellulitem. Dopiero kiedy wszystkie metody zawiodą, warto rozważyć nowoczesne i profesjonalne zabiegi na cellulit.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka