czwartek, 4 lipca 2024 09:40

Zabił go w brutalny sposób. Kilka razy uderzał łopatą

Autor Katarzyna Jamróz
Zabił go w brutalny sposób. Kilka razy uderzał łopatą

Przerażające informacje docierają do nas z Brzeska. Na jednej z posesji doszło do zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili policjanci, związek ze śmiercią zwierzęcia miał jego właściciel. Podejrzanemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W głowie się nie mieści, do czego zdolny jest człowiek. Mimo że do zdarzenia doszło w połowie czerwca, funkcjonariusze brzeskiej policji zdecydowali się dzisiaj (4 lipca) upublicznić szczegóły. W sobotę (15 czerwca) mundurowi otrzymali niepokojącą informację. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji w Brzesku mężczyzna zabił swojego psa. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

Szczyt bestialstwa

Gdy mundurowi dojechali pod wskazany adres, już po chwili ujawnili miejsce świeżo kopanej ziemi. To tam znaleźli okaleczone truchło psa rady mieszanej. – Jak ustalili policjanci, związek ze śmiercią zwierzęcia miał jego właściciel. 60-letni mężczyzna poprzez kilkukrotne uderzenie go łopatą doprowadził do jego śmierci, a następnie jego truchło zakopał w ziemi za domem – informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzesku.

Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. 60-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyźnie zarzuca się zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Pod koniec czerwca do sądu skierowany został akt oskarżenia. 60-latkowi, za to, co zrobił, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka