czwartek, 7 grudnia 2023 12:56

Zachowywali się agresywnie na przystanku. Gdy ochroniarz zwrócił im uwagę, pobili go [video]

Autor Patryk Trzaska
Zachowywali się agresywnie na przystanku. Gdy ochroniarz zwrócił im uwagę, pobili go [video]

Trzech pijanych 27- latków dotkliwie pobiło pracownika ochrony, kiedy ten zwrócił im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy czuli się bezkarnie, jednak  już kilkanaście minut później zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Wieliczki.

Wieliccy dzielnicowi 3 grudnia zostali wezwani na dworzec autobusowy w Wieliczce, gdzie według zgłoszenia został pobity pracownik ochrony. Policjanci ustalili, że trzech pijanych mężczyzn zachowywało się agresywnie na terenie dworca. Kiedy ochroniarz zwrócił im uwagę został przez nich zaatakowany.

Ochroniarz doznał licznych obrażeń głowy, w tym złamania nosa i został zabrany do szpitala. Szczegółowo przekazany rysopis sprawców, poczynione ustalenia ze świadkami zdarzenia a także zabezpieczony monitoring doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawców.

Po kilkunastu minutach, na jednym z przystanków w Wieliczce funkcjonariusze zatrzymali całą trójkę. Okazało się, że wszyscy mają po 27-lat i są mieszkańcami gminy Wieliczka. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. Jeden ze sprawców usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec pracownika ochrony, natomiast pozostała dwójka gróźb oraz jego pobicia. Obydwaj mężczyźni, dodatkowo przestępstwa pobicia dopuścili się w warunkach tzw. recydywy.

inf./fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka