poniedziałek, 10 lipca 2023 05:54

[AKTUALIZACJA] Zaginęła mieszkanka Krzczonowa. "Całonocna akcja poszukiwawcza na wielką skalę"

Autor Katarzyna Jamróz
[AKTUALIZACJA] Zaginęła mieszkanka Krzczonowa. "Całonocna akcja poszukiwawcza na wielką skalę"

W niedzielę (9 lipca), około godziny 17:00, 76-letnia mieszkanka Krzczonowa (powiat myślenicki, gmina Tokarnia) opuściła swoje miejsce zamieszkania i do tej pory do niego nie wróciła. Poszukiwana kobietę odnaleźli nad ranem ratownicy z OSP GPR Kęty.

[AKTUALIZACJA]

76-latka została odnaleziona w poniedziałek (10 lipca) około godziny 8:40. Przebywa pod opieką lekarzy, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O odnalezieniu i trudnej akcji poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice. "Całonocna akcja poszukiwawcza w Krzczonowie zatoczona na wielką skalę zakończona powodzeniem! W dniu wczorajszym chwilę przed godziną 18:00 zostaliśmy zaalarmowani do pomocy policji w poszukiwaniach 74-letniej kobiety z chorobą Alzheimera w Krzczonowie. Działania początkowo prowadzone we współpracy z Grupą Podhalańską GOPR, Policją Myślenice i okolicznymi jednostkami OSP z biegiem czasu angażowały coraz więcej sił i środków. W przeszukiwaniu masywów leśnych i terenów trudno dostępnych oraz okolicznych pól wykorzystano kilka dronów z grup Podhalańskiej, Grupy Krynickiej GOPR, LOPR oraz GPR Myślenice Dzięki uprzejmości właściciela firmy Knieja Kraków Pana Mariusza Rubiś a także Piotra Wilka z Lotniczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nasze działania poszukiwawcze były wspierane z powietrza za pomocą helikoptera Robinson R44 wyposażonego w kamerę termowizyjną. W godzinach wczesno porannych do pomocy zaalarmowano również ratowników OSP GPR Kęty i to oni około godziny 8:00 odnaleźli żywą kobietę w stanie ogólnym dobrym. Akcja na tak dużą skalę pokazuje jak ważna jest współpraca i wypracowanie wspólnych schematów działania i porozumienia pomiędzy poszczególnymi grupami działającymi na naszym terenie" - podsumowali ratownicy. "Dziękujemy za świetną współpracę pracującym na miejscu ratownikom GOPR, OSP GPR Małopolska, LOPR, Policji, okolicznym jednostkom OSP: Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej (GPR) OSP Kęty, OSP Krzczonów, Ochotnicza Straż Pożarna Tokarnia, OSP Bogdanówka i OSP Lubień

Całonocna akcja poszukiwawcza w Krzczonowie zatoczona na wielką skalę zakończona powodzeniem!❗❗❗❗ W dniu wczorajszym...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice Poniedziałek, 10 lipca 2023

Kobieta, która zaginęła w Krzczonowie cierpi na zaniki pamięci i na stałe przyjmuje leki, może nie pamiętać jak się nazywa oraz nie odpowiadać na pytania, jest lękliwa - informowała Policja.

76-latka w dniu zaginięcia ubrała była w niebieską sukienkę z białymi kropkami i szare skarpetki. Kobieta jest szczupłej budowy ciała i ma około 160 cm wzrostu. Jej włosy są krótkie.

UWAGA❗❗❗ ZAGINĘŁA ZOFIA ŁAGAN lat. 74❗❗❗ Prośba i Udostępnie ❗❗❗❗❗❗❗❗❗ Dzisiaj około godziny 16:30 (tj: niedzielę 9...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice Niedziela, 9 lipca 2023

Fot. Policja Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka