niedziela, 14 lutego 2021 18:36

Zakopane: Kolejny dzień imprezy. Tu już nikt nie przejmuje się obostrzeniami

Autor Tomasz Stępień
Zakopane: Kolejny dzień imprezy. Tu już nikt nie przejmuje się obostrzeniami

Płonący samochód, alkohol, bójki, a nawet ataki na policjantów. Zakopiańska policja ledwie radzi sobie z gośćmi, którzy przyjechali na weekend do stolicy Tatr.

Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób.

W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych. – Zatrzymaliśmy dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów. Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia – informują policjanci. – Do 8 rano podjęliśmy 137 interwencji.

Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego. – Ratowaliśmy młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymaliśmy kolejną osobę z narkotykami – relacjonuje policja. – Łącznie odnotowaliśmy 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych.

45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób skierujemy sprawy do sadu w sprawach o wykroczenia.

Info i fot: KPP w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje