piątek, 28 stycznia 2022 11:46

Zakres zachowań pozytywnie wpływających na zdrowie psychiczne

Autor Artykuł partnera
Zakres zachowań pozytywnie wpływających na zdrowie psychiczne

Aby poprawić nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne, musimy najpierw zidentyfikować filary „doskonałego” zdrowia psychicznego. W tym scenariuszu możemy oddzielić czynności, mechanizmy obronne, relacje społeczne i reguły. Dążąc do poprawy zdrowia psychicznego, należy pamiętać o tych korzystnych nawykach.

Aktywność fizyczna

Kiedyś, aby prosperować jako społeczność łowców-zbieraczy, musieliśmy być aktywni. W rezultacie ludzie są projektowani do ćwiczeń i stymulacji umysłowej, które są niezbędne dla naszego ogólnego zdrowia. Rzeczywiście, jesteśmy mniej skłonni do samotności i wycofania się, gdy jesteśmy zaangażowani poznawczo i fizycznie.

W depresji, wycofanie i zmniejszona aktywność są powszechnymi wskaźnikami choroby psychicznej. Aktywności fizyczne i umysłowe (takie jak piesze wycieczki, kontakty towarzyskie, uprawianie sportu, tworzenie sztuki i słuchanie muzyki) mogą pomóc złagodzić tę trudność. W efekcie aktywność fizyczna może pomóc w odczuwaniu radosnych emocji i poprawie nastroju u osób chorych psychicznie.

Unikanie negatywów

Ludzka natura skupia się na negatywnych aspektach sytuacji, a nie na pozytywnych. Dzieje się tak, ponieważ w przeszłości ludzie musieli walczyć o ograniczone zasoby, a aby zapewnić sobie przetrwanie, rozwinęliśmy priorytety dla negatywnych uczuć, takich jak melancholia i strach.

Możemy zwalczać negatywność i promować pozytywność, wykorzystując mechanizmy obronne. Humor, na przykład, jest potężną bronią, ponieważ może nam pomóc w pozytywnym ukierunkowaniu i uwolnieniu negatywnej energii. Uczynienie wydarzeń bardziej „pozytywnymi” i uwolnienie od negatywności poprzez uważność to dwie kolejne techniki. Techniki te mogą nam pomóc w obronie przed negatywnymi emocjami i okolicznościami.

Więzi o charakterze społecznym

Przydatne są wszystkie rodzaje dotyku, a nie tylko bezpośredni kontakt z ludźmi. Na przykład osoby samotne reagują silnie na towarzystwo psów.

Z drugiej strony połączenie społeczne odnosi się do pozytywnych połączeń w dowolnej formie. Negatywne interakcje mogą być szkodliwe dla zdrowia psychicznego, takie jak zastraszanie lub spędzanie czasu z przyjacielem lub członkiem rodziny, który stygmatyzuje chorobę psychiczną. Musimy unikać negatywnych wydarzeń i szukać połączenia poprzez zdrowe połączenia, aby priorytetowo traktować nasze zdrowie psychiczne.

Regulowanie emocji

Zdolność do zarządzania własnym stanem emocjonalnym jest znana jako regulacja emocjonalna. Utrzymanie zdrowych emocji, pomysłów i zachowań wymaga tej zdolności. Kompromisowa kontrola emocji i procesów myślowych jest obecna w wielu chorobach psychicznych, w tym w depresji, lęku, manii i psychozie.

Podsumowanie

Te nawyki mogą nam pomóc w regularnym utrzymaniu zdrowia psychicznego. Jednocześnie, dla pewności, dobrym pomysłem jest utrzymywanie kontaktu z psychoterapeutą. Osoby cierpiące na depresję, lęki i inne choroby psychiczne mogą skorzystać z psychoterapii online, która zapewnia szerokie wsparcie i dialog.

Partner artykułu: HH24.pl

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje