czwartek, 23 września 2021 07:58

Zamieszanie z remontami dróg w Skawinie. Kiedy faktycznie rozpoczną się utrudnienia?

Autor Aleksandra Tokarz
Zamieszanie z remontami dróg w Skawinie. Kiedy faktycznie rozpoczną się utrudnienia?

Kiedy utrudnienia faktycznie się rozpoczną i jak poprowadzone zostaną objazdy? - to pytanie od kilku tygodni nurtuje mieszkańców gminy Skawina. Jak tłumaczy Urząd Miasta i Gminy, brak szczegółowych informacji wynika z faktu, iż budowę rond na ul. Krakowskiej nie prowadzi UMiG, a prywatny wykonawca (dwa ronda przy cmentarzu) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (rondo przy obwodnicy).

Obecnie wykonawcy obu inwestycji są na etapie uzyskiwania opinii i pozwoleń na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Wówczas dopiero wtedy znane będą ostateczne trasy objazdów oraz termin zamknięcia fragmentów ulicy Krakowskiej.

- Wszyscy starają się tak skoordynować swoje inwestycje, by zamknięcia nastąpiły w tym samym momencie przy jednoczesnym zapewnieniu płynnego przejazdu komunikacji miejskiej. To wielkie wyzwanie organizacyjne - tłumaczy Marcin Kozielski, rzecznik prasowy UMiG Skawina.

Od kilku miesięcy Urząd Miasta i Gminy zabiegał u obydwu wykonawców, by utrudnienia nie dotyczyły autobusów. Te zabiegi okazały się skuteczne. - Nie wyobrażamy sobie, by komunikacja miejska była prowadzona objazdami. Naciski przyniosły efekt i już teraz wiemy na pewno, że utrudnienia nie będą dotyczyły autobusów i przez cały czas będą one kursowały po stałych trasach. Dzięki temu komunikacją miejską będzie można dotrzeć do Krakowa znacznie szybciej niż dotychczas. Autobus nie będzie stał w korkach i stanie się w tym czasie najszybszym środkiem lokomocji - dodaje Kozielski.

Na ten moment jednak trasy objazdów i terminy rozpoczęcia utrudnień są jedynie planami, które opiniują i zatwierdzają różne instytucje.

Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą i ul. Skotnicką

  • Planowane zamknięcie - połowa października
  • Objazd: ul. Torowa - Przemysłowa - Chmielka - obwodnica Skawiny
Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą i ul. Skotnicką / fot. UMiG Skawina

Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki

  • Planowane zamknięcie - połowa października
  • Objazd: ul. Niepodległości - Kolejowa - Jagielnia
Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki / fot. UMiG Skawina

UMiG zastrzega, iż są to orientacyjne terminy, które mogą ulec zmianie.

fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje