piątek, 5 czerwca 2020 09:45

Zamknięto kościół i plebanię. Księża mieli kontakt z zakażonym koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Zamknięto kościół i plebanię. Księża mieli kontakt z zakażonym koronawirusem

Księża, którzy mieli kontakt z zakażonym, przebywają w kwarantannie.

Księża z parafii św. Kazimierza w Kościelisku zostali objęci kwarantanną. Jak się okazało duchowni mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, przebywający w domowej izolacji. Nadzorem epidemiologicznym zostały objęte osoby, które miały styczność z chorym, celem samoobserwacji.

Na stronie internetowej parafii czytamy następujący komunikat:

Drodzy Parafianie,
w związku z zaistniałą sytuacją, przebywania na terenie parafii osoby, która miała kontakt z chorym na koronawirusa, informujemy, że kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostają zamknięte z powodu kwarantanny.W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii.Czekamy na instrukcje Sanepidu. O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco na stronie internetowej parafii:  https://www.koscielisko.wiara.org.pl/ oraz na parafialnym profilu Facebook https://www.facebook.com/parafiakoscielisko/Wasi Duszpasterze

W związku z dużą liczbą telefonów na facebookowej stronie parafii opublikowano informację, w której księża zapewniają, że zakażonym nie jest żaden z miejscowych kapłan a kwarantanna jest odgórnym wymogiem:

W związku z licznymi telefonami z pytaniami który z księży jest chory, informujemy, że NIE DOTYCZY TO NAS, a kwarantanna jest PO PROSTU WYMOGIEM PROCEDURALNYM, a naszym obowiązkiem jest się jej poddać zgodnie z zaleceniami Sanepidu.

W związku z licznymi telefonami z pytaniami który z księży jest chory, informujemy, że NIE DOTYCZY TO NAS, a kwarantanna...

Gepostet von Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku am Donnerstag, 4. Juni 2020

Z kolei Urząd Gminy Kościelisko udostępnił na swoich mediach społecznościowych komunikat Sanepidu w Zakopanem:

Drodzy Mieszkańcy,
Przekazujemy Państwu KOMUNIKAT Sanepidu w Zakopanem: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas Mszy św.  w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym.
Kontakt do PSSE w Zakopanem
Telefon stacjonarny: 18 20 68 697 od 7.30-18.00
Telefon alarmowy: 503 677 313
e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl

☝️Drodzy Mieszkańcy, Przekazujemy Państwu KOMUNIKAT Sanepidu w Zakopanem: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w...

Gepostet von GMINA Kościelisko am Donnerstag, 4. Juni 2020

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i fot: Facebook/Parafia św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, UG Kościelisko

Podhale

Podhale - najnowsze informacje