czwartek, 30 czerwca 2022 07:10

Zasłony do sypialni - czym się kierować przy ich wyborze?

Autor Artykuł sponsorowany
Zasłony do sypialni - czym się kierować przy ich wyborze?

Sypialnia to jedno z najważniejszym pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. To miejsce relaksu i zasłużonego odpoczynku, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Pomogą w tym dobrze dobrane zasłony. Czym kierować się przy ich wyborze? Oto kilka podpowiedzi.

Pasujące do koloru ścian

Sypialnia powinna być jedną z najbardziej intymnych przestrzeni w Twoim domu, a wybór odpowiedniego koloru zasłon do pokoju może mieć wpływ na to, jak się w niej czujesz. Możesz chcieć wybrać zasłony, które sprawią, że poczujesz się bardziej komfortowo lub pomogą Ci się zrelaksować i lepiej spać.

Przede wszystkim kolor zasłon powinien pasować do mebli i innych dekoracji, które masz w pokoju, a także koloru ścian. Może występować pomiędzy nimi kontrast, nawet bardzo widoczny, ale musisz sprawdzić, czy dobrze czujesz się w takim otoczeniu.

Materiał na zasłony

Aby wybrać odpowiedni materiał na zasłony do sypialni, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim cele estetyczne pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby pokój wyglądał bogato i elegancko, możesz wybrać jedwab lub aksamit. Z drugiej strony, jeśli szukasz bardziej nowoczesnego wyglądu, możesz zdecydować się na bawełniane płótno lub szczotkowany poliester.

Długość zasłon

Znalezienie odpowiedniej długości zasłon jest niezwykle ważne. Jeśli są zbyt krótkie, możesz się nimi denerwować, nie mogąc w pełni cieszyć się swoją przestrzenią. Jeśli są zbyt długie, mogą razić w oczy i zazwyczaj wyglądają niechlujnie. Porównaj więc kilka opcji, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie do swojej sypialni.

Zaciemnienie

Twoja sypialnia powinna być miejscem, w którym możesz odpocząć i zrelaksować się po długim dniu pracy - ale jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z zaśnięciem w pokoju z dużą ilością światła lub jeśli mieszkałeś w mieszkaniu, w którym światło słoneczne wpadało przez okna o każdej porze nocy, wiesz, jak ważne są zasłony zaciemniające. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją trzy poziomy zasłon zaciemniających: filtrujące światło, półprzezroczyste i pełne zaciemnienie.

Zasłony filtrujące światło blokują większość światła, ale nie eliminują go całkowicie. Półprzezroczyste zasłony zaciemniające zatrzymują światło, co oznacza brak światła z latarni ulicznych wpadających do pokoju, ale w pokoju nie będzie panował mrok. Zasłony całkowicie zaciemniające idą o krok dalej, wykorzystując dwie warstwy tkaniny, aby naprawdę zablokować każdy skrawek światła, który mógłby się wkradać do pomieszczenia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje