czwartek, 29 lipca 2021 15:50

Zaszczep się na Zarabiu. Gdów kusi konkursem i prezentami

Autor Marzena Gitler
Zaszczep się na Zarabiu. Gdów kusi konkursem i prezentami

Krówki, koszulki i kubki mogą otrzymać ci, którzy w najbliższy weekend zaszczepią się na gdowskim Zarabiu. Gmina ogłosiła też konkurs na najlepiej zaszczepione sołectwo.

W najbliższy weekend na gdowskim Zarabiu powstanie Mobilny Punkt Szczepień. By dodatkowo zachęcić mieszkańców poszczególnych miejscowości do szczepień samorząd zorganizował konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”.

W Mobilnym Punkcie Szczepień na Zarabiu zaszczepić mogą się zarówno dorośli i seniorzy, jak też młodzież powyżej 12 roku życia. Szczepionki będą czekać na mieszkańców, jak i gości spoza gminy.

W Mobilnym Punkcie Szczepień będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech i Astra Zeneca.

- Okres wakacji to czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamowała, jednak nie może to uśpić naszej czujności. Eksperci alarmują, że jesienią ponownie może nastąpić gwałtowny wzrost zakażeń – mówi Wójt Zbigniew Wojas. O tym, że wirus jest śmiertelnym zagrożeniem przekonałem się sam, dlatego wszystkich przestrzegam przed lekceważeniem zagrożenia. Nie życzę nikomu, aby doświadczył tego, co ja przeżyłem – dodaje gospodarz gminy Gdów. .

W gminie Gdów funkcjonują trzy Punkty Szczepień. Ze statystyk wynika, że tylko około 40% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Dlatego 31 lipca br. w godz. 14:00 do 20:00 i 1 sierpnia od 9:00 do 22:00 Gmina Gdów wspólnie z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i pielęgniarek z Centrum Medycyny Rodzinnej przygotuje dodatkowy, Mobilny Punkt Szczepień na gdowskim Zarabiu.

- Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się, w tym młodzież od 12 roku życia do skorzystania z przygotowanej oferty (niepełnoletnim przypominam o obecności rodzica lub prawnego opiekuna w Punkcie Szczepień) – mówi wójt Zbigniew Wojas. - Proszę Was! Przekonajcie niezdecydowanych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw Covid-19. Jeszcze raz do Was apeluję, ponieważ sam przekonałem się, jak niebezpieczny, wręcz śmiercionośny może być wirus – dodaje wójt.

By dodatkowo zachęcić mieszkańców do szczepień gmina zorganizowała konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”, w którym mieszkańcy najliczniej wezmą udział w akcji w dniach 31 lipca – 1 sierpnia br. Dodatkowo dla osób, które zaszczepią się w Mobilnym Punkcie Szczepień przygotowano drobne upominki: krówki, kubki i koszulki z logo akcji.

fot. UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje