niedziela, 17 września 2023 07:53

Zatrudniała się w krakowskich lombardach, a następnie je okradała

Autor Patryk Trzaska
Zatrudniała się w krakowskich lombardach, a następnie je okradała

Policjanci zatrzymali kobietę, która najpierw zatrudniła się w dwóch krakowskich lombardach, a następnie je okradła. W sumie właściciele placówek wycenili straty na ponad 20 tysięcy złotych. Teraz kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (11 września) policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej przyjęli zawiadomienie od właścicielki jednego z krakowskich lombardów dotyczące kradzieży telefonu oraz biżuterii. Podejrzenia zgłaszającej od razu padły na nowo zatrudnioną kobietę, która od pewnego czasu nie przychodziła do pracy oraz unikała z nią kontaktu.

We wtorek (12 września) w godzinach wieczornych funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań w rejonie Woli Duchackiej, gdzie zastali kobietę. Kryminalni poinformowali 32-latkę o powodzie ich wizyty, a następnie w trakcie przeszukania zajmowanego przez nią lokalu ujawnili m.in. skradziony z lombardu telefon komórkowy.

Następnie kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnej jednostki. Jak ustalili policjanci, 32-latka pracowała dodatkowo w innym lombardzie, z którego również ukradła złotą biżuterię.

W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do kradzieży oraz sprzedaży zrabowanej biżuterii. W sumie właściciele placówek wycenili straty na ponad 20 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. Małopolska Policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka