czwartek, 27 maja 2021 17:11

Zatrzymano 4 osoby, podczas likwidacji domowej wytwórni narkotyków

Autor Mirosław Haładyj
Zatrzymano 4 osoby, podczas likwidacji domowej wytwórni narkotyków

24 maja Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska Białej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z policjantami Laboratorium Kryminalistyki KWP w Krakowie zlikwidowali domową wytwórnię narkotyków w Suchej Beskidzkiej. Zatrzymano 4 osoby.

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska-Białej ustalili, że w powiecie suskim może mieć miejsce nielegalne wytwarzanie substancji psychoaktywnych w postaci amfetaminy. W poniedziałek 24 maja, podczas przeszukania wytypowanej posesji w Suchej Beskidzkiej, funkcjonariusze z CBŚ, z Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie i z miejscowej komendy powiatowej zabezpieczyli szereg substancji chemicznych, komponentów do wytwarzania substancji psychoaktywnych oraz już gotowe narkotyki. Znaleziono ponad 170 g amfetaminy i około 1300 g substancji psychotropowej w postaci MDMA/Ecstasy.

Podczas akcji zatrzymano 4 osoby w wieku od 19 do 31 lat. Są mieszkańcami Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej i gminy Maków Podhalański . Na chwilę obecną przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i MDMA/Ecstasy. Nie wykluczone są dalsze zarzuty po uzyskaniu wyników badań z laboratorium kryminalistyki w zakresie stwierdzenia linii wytwarzania substancji psychotropowych.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej, która powierzyła dalsze prowadzenie czynności policjantom z KPP w Suchej Beskidzkiej.

Inf.: policja.gov

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje