wtorek, 10 stycznia 2023 17:56

Rzezawa. Zderzenia busa i samochodu osobowego. Droga zablokowana. Są poszkodowani, w tym zakleszczeni w pojeździe

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Rzezawa. Zderzenia busa i samochodu osobowego. Droga zablokowana. Są poszkodowani, w tym zakleszczeni w pojeździe

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie (ok. 17:30) w miejscowości Rzezawa, w pobliżu skrzyżowania z ul. Topolową.

W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem w miejscowości Rzezawa zablokowana jest droga krajowa nr 94. Niestety, są osoby poszkodowane, w tym jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. Po jej wyciągnięciu została przetransportowana do szpitala w Brzesku na badania.

***

We wtorek (tj. 10 stycznia br.) po godzinie 17, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni został powiadomiony o czołowym zderzeniu dwóch samochodów, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Rzezawie.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których zadaniem było przeprowadzenie wszelkich niezbędnych czynności mających wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Po dotarciu do Rzezawy mundurowi zastali na miejscu uszkodzonego osobowego fiata i dostawcze renault. Pilnej pomocy wymagała kierująca pierwszego z nich, która była zakleszczona w swoim samochodzie. W celu jej uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po tych czynnościach, nieprzytomna kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Podczas wykonywanych na miejscu działań policjanci wstępnie ustalili, że około godziny 17, jadąca fiatem w stronę Bochni kobieta, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki renault, którym podróżowały trzy osoby. W wyniku siły uderzenia renault uszkodził bariery energochłonne, natomiast fiat przemieścił się na znajdujący się poza drogą pas zieleni. Kierująca fiatem 39-letnia mieszkanka Bochni oraz podróżujący renaultem mieszkańcy powiatu brzeskiego – 43-letni kierowca i 26-letni pasażer pojazdu w wyniku zdarzenia trafili do szpitala. 43-latek został również przebadany na zawartość alkoholu w organizmie.

Kierowca renaulta w momencie wypadku był trzeźwy. W celu ustalenia stanu trzeźwości kobiety, pobrano jej krew do dalszych badań. Jak ustalili mundurowi, kierująca fiatem 39-latka decyzją administracyjną miała cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas usuwania skutków zdarzenia ruch na drodze krajowej był chwilowo wstrzymany, następnie kierowcy poruszali się w sposób wahadłowy, w czym pomagali mundurowi oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Dalsze postępowanie w sprawie tego wypadku drogowego prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na podstawie zebranych na miejscu śladów, będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

fot: Małopolska Policja

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje