piątek, 15 kwietnia 2022 14:24

Zderzenie karetki z motocyklem. Droga była całkowicie zablokowana

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie karetki z motocyklem. Droga była całkowicie zablokowana

14 kwietnia o godzinie 15:14 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem zostały wezwane do Siennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze wojewódzkiej nr 975 karetka transportowa zderzyła się z motocyklem.

Samochodem podróżowało dwóch ratowników medycznych i nie uskarżali się na żadne dolegliwości zdrowotne. Jednośladem podróżował sam kierujący, który leżał na jezdni, był przytomny i pod opieką medyczną ratowników uczestniczących w zdarzeniu. Droga była całkowicie zablokowana.

Z motocykla nastąpił wyciek oleju silnikowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w motocyklu, udzieleniu pomocy załodze pogotowia ratunkowego w przełożeniu poszkodowanego na nosze typu deska oraz transporcie do karetki. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Na drodze został wprowadzony ruch wahadłowy.

Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję przemieszczono jednoślad na pobocze oraz usunięto rozlany olej z jezdni poprzez sorpcję. Karetka biorąca udział w zdarzeniu zjechała na pobliską zatoczkę. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Inf.: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje