poniedziałek, 3 sierpnia 2020 10:15

[Zdjęcia] Zakończono budowę parkingu w Porębie Spytkowskiej. Pomieści 20 aut

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Zakończono budowę parkingu w Porębie Spytkowskiej. Pomieści 20 aut

Parking służyć będzie więc uczestnikom kościelnych nabożeństw, rodzicom uczniów i przedszkolaków, a także klientom sklepu.

Ten ważny dla mieszkańców obiekt wykonany został na gruncie, którego właścicielem jest gmina. W jego sąsiedztwie oprócz kościoła znajdują się też szkoła podstawowa, przedszkole i sklep. Parking służyć będzie więc uczestnikom kościelnych nabożeństw, rodzicom uczniów i przedszkolaków, a także klientom sklepu i wszystkim, którzy będą mieli potrzebę zatrzymać się w tym miejscu. Wybudowany ze środków własnych gminy parking zajmuje powierzchnię 300 metrów kwadratowych. Jednocześnie może się na nim zmieścić około 20 samochodów.

Nowa inwestycja ma ważne znaczenie nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i dla wszystkich mieszkańców Poręby. Parking położony jest przy ruchliwej drodze powiatowej. Bardzo często podczas organizowanych w tym miejscu różnych uroczystości szkolnych, kościelnych czy państwowych spora ilość pojazdów parkowana była wzdłuż drogi, zajmując tym samym część jezdni, co stanowiło poważne zagrożenie dla kierowców i pieszych. Poprawa bezpieczeństwa będzie tutaj na pewno odczuwalna.

Inf. i foto: Gmina Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje