wtorek, 23 stycznia 2024 14:21

ZDMK sprzeda porzucone samochody w mieście. Na czym polega akcja?

Autor Katarzyna Domagała
ZDMK sprzeda porzucone samochody w mieście. Na czym polega akcja?

Zarząd Dróg Miasta Krakowa organizuje ciekawą akcję. Będzie sprzedawał porzucone samochody, które zajmują krakowskie ulice.

Tym razem pod młotek pójdą 22 pojazdy, m.in. kolekcjonerski Żuk, amerykański SUV Cadillac czy sportowe Coupé BMW. Na potencjalne oferty czekamy do wtorku, 13 lutego. Dla każdego samochodu wybierzemy najwyższą zaoferowaną kwotę - czytamy na stronie ZDMK.

Na parking mają trafić pojazdy, które wyglądają jak nieużywane bądź stwarzają zagrożenie dla środowiska lub te, które utrudniają ruch bądź zagrażają bezpieczeństwu. Pojazdy, które nie zostały zakwalifikowane jako tzw. wraki, trafiają na aukcję. Każdorazowo można liczyć na auta warte uwagi. Tym razem najdroższym pojazdem w ofercie jest sportowe BMW 118 Coupé z 2013 r. (minimalna cena wywoławcza to 20 325,00 zł).

Pojazdy z krakowskich dróg, które zostaną sprzedane / Fot.: ZDMK

Minimalna cena wywoławcza każdego pojazdu to 3/4 kwoty określonej w wycenie, nie może być ona niższa niż 1 500 zł. Pojazdy będzie można zobaczyć 5 lutego, w godz. 11.00 – 14.00, na parkingu przy ul. Józefa Rzebika 6 w Krakowie.

Pojazdy z krakowskich dróg, które zostaną sprzedane / Fot.: ZDMK

Więcej informacji o przetargu samochodów porzuconych tutaj

Źródło: ZDMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka