piątek, 21 lutego 2020 15:36

Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej przepustką do świata mody

Autor Mirosław Haładyj
Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej przepustką do świata mody

Już niedługo rozpocznie się rekrutacja uczniów do klas pierwszych w szkołach ponadpodstawowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom absolwentów szkół podstawowych oraz współczesnym trendom na rynku poszukiwanych zawodów, Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej w roku szkolnym 2020/2021 proponuje dwa nowe kierunki kształcenia - Technik Przemysłu Mody w pięcioletnim Technikum oraz Zawód Krawiec w trzyletniej Szkole Branżowej I stopnia.

Technik Przemysłu Mody projektuje odzież dla różnych grup wiekowych i na różne okazje oraz stroje dla figur nietypowych, modeluje zgodnie z rysunkiem plastycznym i żurnalowym, korzysta z nowoczesnego programu komputerowego, który pozwoli zrealizować wszystkie projekty, uszyje samodzielnie każdą wymarzoną kreację. Potrafi również zareklamować i sprzedawać swoje wyroby. Technik Przemysłu Mody zajmuje się nie tylko strojami, może wytwarzać tekstylne materiały wykończeniowe, przygotowywać wystrój i aranżację wnętrz, scenografię do sesji fotograficznych i mody. Prawdziwą przygodą dla niego jest pokazanie swoich dzieł w czasie pokazów mody oraz konkursów i festiwali dla młodych projektantów. W Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, w nowym kierunku - Technikum Przemysłu Mody, w czasie pięcioletniego cyklu nauczania, uczeń zdaje egzaminy zawodowe w odpowiednich kwalifikacjach zdobywając tytuł technika, a także może zdać egzamin maturalny pod koniec nauki w klasie piątej i kontynuować naukę na studiach wyższych, na uczelniach artystycznych.

Modny zawód modowy

Krawiec jest poszukiwanym na rynku pracy zawodem, jako specjalista w dziedzinie modelowania, projektowania i szycia. W trakcie zajęć z przedmiotów zawodowych w trzyletniej szkole branżowej, przechodzi drogę od stworzenia pomysłu, poprzez wykonanie rysunku, dobór materiałów i dodatków, aż do nabycia umiejętności wykonania i realizacji samodzielnego uszycia kreacji. W trzyletniej Szkole Branżowej I stopnia uczeń uzyska tytuł zawodowy po zdaniu egzaminu końcowego w odpowiedniej kwalifikacji. Program nauczania oferuje nowoczesne kształcenie modułowe, to znaczy nie tylko kształcenie praktyczne w regionalnych zakładach tekstylnych, ale również nabywanie wiedzy z dziedziny stylizowania wizerunku oraz marketingu sprzedaży.

Rynek pracy w powiecie suskim oferuje wiele, dobrze płatnych miejsc zatrudnienia dla absolwentów Technikum Przemysłu Mody oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie Krawiec. Oba kierunki kształcenia otrzymały rekomendację lokalnych firm tekstylnych i odzieżowych, które oferują uczniom ZSG nie tylko fachowe praktyki zawodowe, ale również miejsca pracy w przyszłości.

Nauka w zawodzie Technik Przemysłu Mody oraz Krawiec jest atrakcyjną propozycją dla osób kreatywnych, z fantazją, o poczuciu stylu, lubiących oryginalnie się ubierać, stylizować, projektować własną odzież, czy też pisać internetowego bloga o modzie. To szansa dla wszystkich pragnących rozwijać swoje talenty, aby w przyszłości spełnić marzenia, szyć odzież, projektować modę i kreować styl.

Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej zaprasza absolwentów szkół podstawowych do nauki w Technikum Przemysłu Mody oraz w zawodzie Krawiec. Oferuje nowocześnie wyposażone pracownie specjalistyczne oraz wykwalifikowaną kadrę nauczycieli. Więcej o nowych kierunkach kształcenia można dowiedzieć się odwiedzając stronę szkoły: zsgsucha.pl.

Fot. i inf.: ZSG im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka