środa, 17 marca 2021 12:02

W tragicznym wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice liceum. Szkoła w żałobie

Autor Aleksandra Tokarz
W tragicznym wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice liceum. Szkoła w żałobie

W tragicznym wypadku, do którego doszło na obwodnicy Starego Sącza, zginęły dwie nastolatki. W żałobie pogrążona jest szkoła, do której uczęszczały.

Wypadek miał miejsce 14 marca. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący fordem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem – poinformowała podkom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu. Znajomi mieli wracać z wycieczki. Zginęły dwie osoby - kobiety w wieku 17 i 18 lat.

- Trzeci pasażer forda, 19-letni Sądeczanin, z ciężkimi obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Krakowie – dodała rzeczniczka. Do szpitala, również z obrażeniami ciała, został przewieziony kierujący seatem, 57- letni mieszkaniec Sądecczyzny oraz 22 - letni Sądeczanin, który kierował fordem. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie - byli trzeźwi.

Wiózł znajomych z wycieczki. Tragiczny wypadek w Starym Sączu [NOWE INFORMACJE]
W niedzielę, 14 marca, około godziny 18:50 na drodze krajowej nr 87 – obwodnicy Starego Sącza, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Znajomi wracali z wycieczki. Nie żyją dwie pasażerki.

Dziewczęta były uczennicami VI Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Opublikowany przez VI LO w Nowym Sączu Wtorek, 16 marca 2021

- Nasza szkoła jest w żałobie. Czekamy na informację o dniu pogrzebu. Wczorajszy dzień był bardzo trudny dla nas wszystkich, a szczególnie dla koleżanek i kolegów z klasy, do której chodziły nasze zmarłe uczennice. Wszystkim uczniom udzieliliśmy wsparcia poprzez rozmowę z psychologiem. Została zorganizowana także godzina wychowawcza, która została poświęcona trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy - powiedział Czesław Sarota, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w rozmowie z Sądeczaninem.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje