środa, 9 czerwca 2021 07:56

Zgłobice. Bez prawa jazdy ciągnął lawetę. W niej siedziały dzieci...

Autor Aleksandra Tokarz
Zgłobice. Bez prawa jazdy ciągnął lawetę. W niej siedziały dzieci...

W piątkowe (4 czerwca) przedpołudnie policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy policji kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10 rano w kierunku Tarnowa zmierzał czarny passat. Kierowca ciągnął przyczepę-lawetę, na której zapięty był niesprawny, srebrny ford. Od tego się zaczęło...

Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany w Zgłobicach. - Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że w passacie, oprócz kierowcy, jadą jeszcze trzy osoby, a w niesprawnym fordzie przewożonym lawetą - kolejne trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Kierowca oraz pasażerowie to mieszkańcy województwa podkarpackiego - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a na domiar złego kierowca passata dzień wcześniej utracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania.

Kumulacja wykroczeń spowodowała, że policjanci sporządzili wniosek o ukaranie kierowcy do tarnowskiego sądu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz rozłączyli przeciążony zestaw.

Wojnicz. Bluźnił i wykrzykiwał wulgaryzmy w kościele. Interweniowała policja
Wiadomości Wojnicz. Do świątyni wszedł mężczyzna w średnim wieku, hałasował, bluźnił i wykrzykiwał wulgaryzmy.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje