czwartek, 3 marca 2022 12:21

Zimowy maraton w Zakopanem. Zbliża się kolejny BGK Memoriał Józefa Oppenheima!

Autor Joanna Obajtek
Zimowy maraton w Zakopanem. Zbliża się kolejny BGK Memoriał Józefa Oppenheima!

Narciarstwo skitourowe, biegowe, biegi oraz nordic walking. W sobotę do Zakopanego zjadą się fani zimowych sportów. Wszystko z powodu Memoriału Józefa Oppenheima.

W najbliższą sobotę, 5 marca na Polanie Szymoszkowej odbędzie się kolejny BGK Memoriał Józefa Oppenheima. To świetna okazja dla „narciarzy” do sprawdzenia się na śniegu. Do wyboru narty, kijki nordic walking i bieg na... nogach.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w zimowym biegu pod górę - mówi Ireneusz Kubin z Klubu Sportowego KS SNPTT 1907 Zakopane.

BGK Memoriał Józefa Oppenheima skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zarówno amatorów aktywności fizycznej i zawodowców. Uczestnicy zmierzą się z 1400-metrową trasą o przewyższeniu 265 metrów. Każdy z nich może wybrać formę, w jakiej pokona ten dystans. Do wyboru: narty skitourowe, narty biegowe, bieg na nogach oraz marsz z kijkami nordic walking. Ten kto zdobędzie szczyt Szymoszkowej z najlepszym czasem zostanie nagrodzony, w każdej kategorii.

zima
Plakat promujący zawody / fot. organizatora

Organizatorem zimowych zawodów jest Klub Sportowy KS SNPTT 1907 Zakopane, który w tym roku obchodzi swój 115 Jubileusz. Bieg jest wliczany do punktacji VIII Zakopiańskiej Ligii Biegowej, a bezpłatne zapisy oraz regulamin imprezy są dostępne na stronie: www.e-gepard.eu/pl.

Memoriał wystartuje w sobotę o 8:00 na Stacji Narciarskiej Szymoszkowa.

fot. pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje