poniedziałek, 22 listopada 2021 10:22

Zła sytuacja epidemiczna w Krakowie. Agencje odwołują zaplanowane koncerty

Autor Marzena Gitler
Zła sytuacja epidemiczna w Krakowie. Agencje odwołują zaplanowane koncerty

W Krakowie powtórka sprzed roku - koncerty w Tauron Arenie są odwołane lub przenoszone. Taki los spotkał zapowiadaną hucznie "największą imprezę andrzejkową w Krakowie", na której mieli zaśpiewać m.in. Beata Kozidrak, Kayah, Grzegorz Markowski, Vuki Gabor i Urszula. Na szczęście niektóre wydarzenia się odbędą.

Andrzejki odwołane

Komunikat o odwołaniu imprezy, której plakaty wciąż widzi się na mieście, opublikował organizator. "Szanowni Państwo, Z uwagi na aktualną sytuację związaną z pandemią w Państwie, jesteśmy zmuszeni przenieść koncert Sympho Star - Największa Impreza Andrzejkowa w Krakowie na inny termin. Niebawem ogłosimy nowy termin, także nie uciekajcie i obserwujcie nas. Uważajcie na siebie Kochani! Życzymy wszystkim zdrowia i mamy nadzieje, że szybko się zobaczymy!" - poinformowała Agencja Artystyczna Proculture.

Szanowni Państwo‼️ 🔴 Z uwagi na aktualną sytuację związaną z pandemią w Państwie, jesteśmy zmuszeni przenieść koncert...

Opublikowany przez Agencja Artystyczna Proculture Czwartek, 18 listopada 2021

Wydarzenia miało się odbyć 28 listopada, a wystąpić na nim miała cała plejada gwiazd, m.in. Beata Kozidrak, Kayah, Grzegorz Markowski, Vuki Gabor i Urszula.

Nie wszystko odwołane. Co się odbędzie?

To nie jedyna impreza odwołana w listopadzie. TAURON Arena Kraków poinformowała też o przełożeniu z 24 listopada na 19 maja 2022 koncertu Queen Symphonic – A Rock Band & Orchestra Experience. Warto dodać, że koncert jest przenoszony już po raz czwarty. Miał odbyć się 6 kwietnia 2020 r., a potem kolejno:26 października 2020 r., 18 maja 2021 r. i właśnie w listopadzie.

Nie wszystkim jednak przeszkadza wzrost zakażeń. W ostatni weekend w Tauron Arenie udało się zorganizować Targi Trends4Kids, odbyły się też Alternatywne Targi Ślubne w Starej Zajezdnia by DeSilva i Festiwal Roślin w Hali Cracovii.

W piątek, 26 listopada ruszają też tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym, a na sobotę, 27 listopada zapowiedziano uroczyste zapalnie lampek na choince przed bazylika mariacką. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej nie odbędzie się za to krakowska Sylwester miejski na Rynku.

Kraków - zakażeń coraz więcej

Małopolska od kilku tygodni jest w czołówce zakażeń w kraju, a Kraków - na pierwszym miejscu w Małopolsce. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w mieście znów otwarto izolatorium dla zakażonych, a szpitale tworzą kolejne miejsca covidowe i odwołują zaplanowane zabiegi.

Pandemia w Krakowie - II, III i rozwijająca się IV fala:

koronawirus Kraków
Kraków. Epidemia - II, III i IV fala - wykres Głos24

Zakażenia w Krakowie w ciągu ostatnich trzech tygodni:

koronawirus Kraków
Koronawirus. Zakażenia w Krakowie od 1 listopada 2021 - IV fala - wykres Głos24

fot. pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje