poniedziałek, 23 stycznia 2023 14:40

Złodzieje katalizatorów z Wieliczki z zarzutami

Autor Marzena Gitler
Złodzieje katalizatorów z Wieliczki z zarzutami

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Wieliczce zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora z pojazdu marki Skoda. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do wycinania katalizatorów.

19 stycznia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce został powiadomiony o usiłowaniu kradzieży katalizatora z pojazdu zaparkowanego na jednym z wielickich osiedli. Zgłaszający swoją obecnością spłoszył sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia, ale mężczyźnie udało się zapamiętać numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszali. Ta informacja niewątpliwe pomogła kryminalnym w zatrzymaniu złodziei, bo już niespełna po 30 minutach policjanci natrafili na poszukiwany pojazd zaparkowany na jednym z osiedli. W samochodzie siedziało dwóch mieszkańców Wieliczki w wieku 48 i 32 lat.

W pojeździe policjanci znaleźli narzędzia służące do wycinania katalizatorów a mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć, do czego miały służyć im te przedmioty. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przygotowany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z mężczyzn zarzutu siłowania kradzieży natomiast drugiemu pomocnictwa.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z wielickiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Złodzieje katalizatorów z Wieliczki z zarzutami - fot. KPP Wieliczka

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje