czwartek, 11 lipca 2019 10:09

Złowił sumy wielkie jak czterech ludzi! Szymon Tomera znów zadziwił swoim trofeum

Autor Marzena Gitler
Złowił sumy wielkie jak czterech ludzi! Szymon Tomera znów zadziwił swoim trofeum

Podczas nocnej wyprawy nad Wisłę wędkarz z Brzegów (gm. Wieliczka) wraz z kolegą, Danielem Kurzydłą z Grabia złowili dwa gigantyczne sumy. Miały 230 i 204 centymetry!

Szymon Tomera swoimi połowami od kilku lat zadziwia społecznośc pasjonatów wędkarska. Tym razem wyprawa z zaprzyjażnionym wędkarzem nad Wisłę do Szczurowej zaowocowała kolejnym rekordem. Trudno uwierzyć, że tak ogromne ryby zyją w królowej polskich rzek i że człowiek może się z nimi zmierzyć! Sumy miały 230 i 204 centymetry i ważyły ponad 100 kilogramów.

Wędkarz z Brzegów spacjalizuje się w łowieniu ryb - gigantów. Sezon rozpoczął od nieco mniejszej "rybki".

W 2017 roku mógł pochwalić się sumem gigantem, który miał 219 ce i ważył 60 kg. Tego również "upolował" w Wiśle na 52-centymetrowego klenia. "Szymek, gość którego drugim domem jest krakowska Wisła. Znany jest tak naprawdę nie tylko z tego, że łowi znakomite sandacze, bolenie, ale ma bzika na punckie sumów. Każdy z nich jest wędkarskim świrem, a własnie takich ludzi nam potrzeba." - czytamy o wędkarzu na portalu https://swiatsuma.com

Warto dodać, że Szymon Tomera jest członikem zarządu Stowarzyszenia Małopolska Ochrona Wód i Środowiska, która skupia między innymi osoby legitymujące się odznaką Społecznej Straży Rybackiej. Stowarzyszenie walczy z postępującym kłusownictwem w rzekach małopolski, buduje i zabezpieczanie tarlisk dla ryb, prowadzi monitoring czystości wód i brzegów rzek w regionie oraz zajmuje się edukacją mieszkańców okolic rzek, przekazujac im jak ważne jest dbanie o wspólne dobro, jakim jest środowisko.

Jest też testerem produktów znanej firmy MADCAT Polska, która specjalizuje sie w wyposażeniu i sprzęcie dla wędkarzy.

Najważniejsze jednak jest, że wszystkie złowione Szymona Tomerę giganty, po sfotografowaniu, odpowiednio natlenione wracają do wody!

Marzena Gitler, foto: facebook Szymon Tomera

Wieliczka - najnowsze informacje