środa, 24 maja 2023 08:08

Zmarł zasłużony strażak. "Spoczywaj w pokoju Komendancie"

Autor Patryk Trzaska
Zmarł zasłużony strażak. "Spoczywaj w pokoju Komendancie"

Smutne informacje docierają do nas z Makowa Podhalańskiego w powiecie suskim. Zmarł druh Kazimierz Pałka, komendant Oddziału Zarządu Miejsko-Gminnego w Makowie Podhalańskim. Miał 71 lat. Środowisko strażackie łączy się w żałobie.

Ciężko znaleźć w Makowie Podhalańskim osobę, która nie słyszałaby o Kazimierzu Pałce. 71-letni druh pełnił funkcję komendanta Oddziału Zarządu Miejsko-Gminnego w Makowie Podhalańskim. Mieszkańcy wspominają go jako świetnego strażaka, który nie bał się ryzykować własnym zdrowiem w służbie innym.

O śmierci komendanta poinformowała na swoim Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna w Makowie Podhalańskim. "Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę do Pana dh KAZIMIERZ PAŁKA.W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z rodziną. Spoczywaj w pokoju Komendancie" – napisano w komunikacie.

Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę do Pana dh KAZIMIERZ PAŁKA. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z rodziną. 🖤 Spoczywaj w pokoju Komendancie! 🫡

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Maków Podhalański Wtorek, 23 maja 2023

Wiadomość ta zaskoczyła niemalże wszystkich. Pomimo 71 lat, druh cały czas był aktywny, cieszył się dobrym zdrowie, a jeszcze kilka dni temu normalnie rozmawiał i śmiał się z mieszkańcami na ulicach. Pod postem na Facebooku zebrali się mieszkańcy, którzy chcieli podziękować komendantowi za swoją służbę. "Spoczywaj w pokoju Komendancie" – napisał pan Paweł. "Wyrazy współczucia dla rodziny przyjaciół i druhów" – pisała z kolei pani Ewa.

Środowisko strażackie w gminie Maków Podhalański pogrążyło się w żałobie. Druhowie OSP w Makowie Podhalańskim podkreślali, że wkład w rozwój straży pożarnej oraz misja, jak przyświecała Kazimierzowi Pałce, nie zostaną zapominane.

Wiadomość o uroczystościach pogrzebowych nie została jeszcze podana.

fot. OSP Maków Podhalański

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka