wtorek, 6 listopada 2018 12:14

Zmiany w przebiegu komunikacji autobusowej do Bronowic

Autor Manuel Langer
Zmiany w przebiegu komunikacji autobusowej do Bronowic

Wraz z postępem prac przy modernizacji torowiska do pętli w Bronowicach konieczne są korekty przebiegu zastępczych linii autobusowych obsługujących tamtejsze osiedla, które zaczną obowiązywać we wtorek, 13 listopada. Wykonawcy rozpoczynają nowy etap prac i są zmuszeni zamknąć dla autobusów ul. Bronowicką.

Do tej pory prace prowadzone na ul. Bronowickiej umożliwiały utrzymanie komunikacji autobusowej. Jednak wykonawca, kontynuując roboty modernizacyjne przechodzi z pracami na całą jezdnię. Jest to konieczne, by zabrać się za nową podbudowę i wylewanie płyty, na której osadzone zostanie nowe torowisko. Przy okazji robotnicy pojawią się również na skrzyżowaniu ulic Bronowickiej, Głowackiego, Piastowskiej i Podchorążych.

W związku z tym zmianie ulegnie trasa, po której poruszają się autobusy zastępujące w tej części miasta komunikację tramwajową.

Na obszarze Starego Miasta przebieg linii nie ulega zmianie. Autobusy zastępcze z ul. Kazimierza Wielkiego nadal będą wjeżdżały w ul. Łobzowską, dalej ul. Garbarską i będą kończyły kurs przy Teatrze Bagatela. Powrót ulicami: Podwale, Garbarską i Karmelicką do placu Inwalidów. Następnie ul. Pomorską wjadą na ul. Kazimierza Wielkiego, aby pojechać w stronę Bronowic.

Po zmianach w przyszłym tygodniu autobusy linii nr 704 zaczną przejeżdżać z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i z niej będą skręcały w ul. Lea. Następnie ul. Młodej Polski i Rydla do ul. Bronowickiej, a stamtąd do pętli na osiedlu Widok. Powrót ulicami Bronowicką, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea i Smoluchowskiego do ul. Kazimierza Wielkiego.

Zmianom ulegnie też przebieg linii autobusowej nr 713. Autobusy tej linii wyjadą z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i dalej przez Lea, Młodej Polski i Rydla dojadą do pętli tramwajowej w Bronowicach, gdzie zaplanowano przystanek końcowy. W stronę Teatru Bagatela autobusy pojadą z pętli najpierw w kierunku Bronowic, by skręcić w ulicę Przybyszewskiego i z niej przez ul. Zarzecze do ul. Lea i dalej - tak jak autobusy linii 704. Zmiana ta jest skierowana do mieszkańców, którzy nie będą już mogli korzystać z autobusów na ul. Bronowickiej.

Częstotliwość przejazdów zostanie zachowana. Wyznaczone zostaną nowe przystanki tymczasowe na odcinkach, po których dotąd autobusy się nie poruszały.

Zmiana wchodzi w życie we wtorek, 13 listopada. W tym czasie może też dojść do ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu al. Kijowskiej z ul. Królewską. Wykonawca może wprowadzić na nim ruch wahadłowy.

Info/foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje