środa, 31 sierpnia 2022 15:28

Zmiany w sądeckiej oświacie. Szkoły gotowe na 1 września

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zmiany w sądeckiej oświacie. Szkoły gotowe na 1 września

Czterech nauczycieli otrzymało we wtorek (30 sierpnia) z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulował im również Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. Dyrektorzy i nauczyciele spotkali się z władzami powiatu na naradzie poprzedzającej rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali: Anna Górska – nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Małgorzata Mikulec – nauczycielka geografii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu, Tomasz Wilk – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju i Marian Jankisz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

Podczas spotkania podziękowano za wieloletnią pracę Urszuli Janusz – dotychczasowej dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju, w skład którego wchodziły: Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Dom Wczasów Dziecięcych. Pani dyrektor nie podjęła dalszej współpracy zaproponowanej przez Zarząd Powiatu  Nowosądeckiego. Z dniem 31 sierpnia tego roku Zespół Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju zostanie rozwiązany. Od 1 września Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Piwnicznej Zdroju zostaje włączony do Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, a Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju będzie samodzielną jednostką powiatową. Jego dyrektorem, na okres 10 miesięcy, została Marzena Niziankiewicz Długopolska.

Zmiany nastąpiły również na stanowiskach wicedyrektorów w niektórych szkołach powiatowych. Powołani na te stanowiska zostali: Joanna Czerpak - LO w Starym Sączu, Dagmara Tyliszczak - ZSP w Krynicy Zdroju,  Magdalena Czyżykiewicz - ZSP w Krynicy Zdroju oraz Grzegorz Podobiński – na kierownika szkolenia praktycznego.

We wtorkowym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz dyrektorzy placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Spotkanie prowadziła dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Inf. i foto: SPNS

Czytaj również:

[Wywiad] Nowy Sącz. W mieście zabraknie nauczycieli? To zagrożenie jest realne
Wiadomości Nowy Sącz: Coraz więcej nauczycieli decyduje się na odejście z zawodu. Jak wygląda sytuacja przed pierwszym dzwonkiem na Sądecczyźnie? – Na razie system edukacyjny funkcjonuje w miarę poprawnie, ale dzieje się tak tylko dzięki… samym nauczycielom– mówi Małgorzata Belska.
[Wywiad] To jedyne takie miejsce w Polsce! Powstało w Nowym Sączu
Wiadomości Nowy Sącz: Już za kilka dni w Nowym Sączu ruszy jedyna taka szkoła w Polsce! To miejsce, które, jak przekonują organizatorzy, jest swoistym fenomenem i hitem! Angelika Orzechowska opowiada o Szkoła Eliasza.
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje