wtorek, 11 czerwca 2024 11:34

Znamy datę premiery "Toy Story 5". Kiedy sympatyczne zabawki zawitają ponownie do kin?

Autor Patryk Trzaska
Znamy datę premiery "Toy Story 5". Kiedy sympatyczne zabawki zawitają ponownie do kin?

Na tę informacje czekało setki tysięcy ludzi na całym świecie. Poznaliśmy datę „Toy Story”. O czym będzie opowiadała kolejna część kultowej animacji, która podbiła serca fanów?

Czym jest "Toy Story"?

Prace nad pierwszym filmem z serii „Toy Story” rozpoczęły się na początku lat 90. John Lasseter, który został reżyserem filmu, wraz ze scenarzystami Pete’em Docterem, Andrew Stantonem i Joem Ranftem, stworzył historię o zabawkach, które ożywają, gdy nie są obserwowane przez ludzi. Inspiracją dla głównej postaci, Szeryfa Chudego, była ulubiona zabawka Lassetera z dzieciństwa, natomiast Buzz Astral został stworzony jako nowoczesny odpowiednik, symbolizujący konkurencję między starym a nowym.

„Toy Story” było pierwszym w historii pełnometrażowy film animowany w całości komputerowo. Film miał swoją premierę w 1995 roku i odniósł ogromny sukces zarówno komercyjny, jak i krytyczny, zarabiając ponad 360 milionów dolarów na całym świecie. Od tego czasu powstały aż cztery filmy o sympatycznych zabawkach.

Znamy datę premiery nowej części

Pomimo upływu czasu, marka wciąż cieszy się ogromna rzeszą fanów, którzy nie tylko tłumnie ruszają do kin, ale również kupują liczne zabawki i akcesoria. Być może dlatego zapowiedź kolejnej części wywołała takie poruszenie wśród zainteresowanych.

Toy Story 5 zadebiutuje w kinach 19 czerwca 2026. Na chwilę obecną jest za wcześnie aby mówić o fabule nowego filmu, jednak tuż po ogłoszeniu daty premiery na fanowskich grupach zaroiło się od teorii i spekulacji. Które z nich okażą się prawdziwe? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za dwa lata.

Pewnym jest za to, że Pete Docter, szef działu kreatywnego studia Pixar, ujawnił, że za sterami produkcji stanie Andrew Stanton, którego znamy już z poprzednich części cyklu.

Foto: Materiały Prasowe/Disney

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka