sobota, 29 października 2022 07:40

Znamy organizację ruchu w Oświęcimiu na Wszystkich Świętych

Autor Norbert Kwiatkowski
Znamy organizację ruchu w Oświęcimiu na Wszystkich Świętych

Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada, co oznacza wzmożony ruch przy cmentarzach w całej Polsce. Od soboty, 29 października, zmieni się organizacja ruchu przy oświęcimskiej nekropolii.

Modyfikacje na drogach dojazdowych do cmentarza komunalnego, w związku z dniem Wszystkich Świętych, będą obowiązywały do 1 listopada.

W tym rejonie zakłada się ruch jednokierunkowy. Będą trzy jednokierunkowe wjazdy w kierunku nekropolii – jeden z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida oraz dwa z ul. Dąbrowskiego – drugim odcinkiem ulicy Norwida oraz drogą wewnętrzną bez nazwy, łączącą się z ul. Norwida ( wzdłuż hotelu „ Dąbrowski” ). Następnie wspólny ruch w jednym kierunku kierowany będzie ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej. Ulicą Wiklinową, drogą bez nazwy do ulicy Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi, poprowadzony będzie w lewo jako ruch dwukierunkowy do ul. Szpitalnej oraz w prawo jako jednokierunkowy do ul. Paderewskiego – drogi wojewódzkiej 933.

W rejonie cmentarza parafialnego organizacja ruchu przygotowana przez Starostwo Powiatowe będzie taka, jak w ubiegłym roku. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Piłsudskiego oraz skrętu w lewo i w prawo z ul. Dąbrowskiego w ul. Chopina, do której dojazd poprowadzony będzie objazdem określonym na tablicach informacyjnych. Dodatkowo na wyjeździe z drogi przy cmentarzu parafialnym przy ul. Dąbrowskiego nakazany będzie skręt w prawo.

1 listopada na placu targowym będzie można bezpłatnie parkować samochody.

Źródło: Miasto Oświęcim Foto: Wikipedia

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje