sobota, 28 maja 2022 20:18

49-latek zrobił to pod wpływem alkoholu. Miał prawie 3,5 promila

Autor Mirosław Haładyj
49-latek zrobił to pod wpływem alkoholu. Miał prawie 3,5 promila

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 49-letni chrzanowianin. Mężczyzna mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę VW. Na ulicy Piastowskiej w Chrzanowie uderzył w zaparkowanego hyundaia i mercedesa. Za popełnione przestępstwo 49-lakowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 maja około godz. 15:00. Dyżurny chrzanowskiej jednostki policji z nr alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy.

Jak ustalili policjanci, kierowca vw, jadąc ul. Piastowską w Chrzanowie, spowodował kolizję z zaparkowanym hyundaiem, a następnie mercedesem. Prawidłowo zachowała się mieszkanka Chrzanowa, która, widząc całe zdarzenie, uniemożliwiła nietrzeźwemu dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki i wzywając policję.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zbadali stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 49-latek miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Chrzanowianin odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje