piątek, 20 maja 2022 14:41

Wieliczka. Zrobił więcej strat niż zyskał na kradzieży! Złodziej paliwa zatrzymany

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Zrobił więcej strat niż zyskał na kradzieży! Złodziej paliwa zatrzymany

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 29-latka, który przewiercił baki w sześciu samochodach. Wpadł przy próbie kradzieży kół.

Sprawa zaczęła się na wiosnę, ale teraz ma już swój finał. Po zebraniu kompletnego materiału dowodowego i przesłuchaniu pokrzywdzonych skierowana zostanie do sądu z aktem oskarżenia.  

Na trop złodzieja policjanci wpadli po zawiadomieniu, jakie otrzymali 5 kwietnia br. Na jednym z osiedli w Wieliczce nieznany mężczyzna odkręcał koła z zaparkowanego tam audi i przerzucał je do innego pojazdu. Gdy policjanci przybyli na miejsce, w pojeździe podejrzanie zachowującego się mężczyzny znajdowały się już 3 odkręcone koła a złodziej właśnie odkręcał ostatnie.

Mężczyzna tłumaczył, że pojazd należy do jego krewnego i że został poproszony o ,,przysługę", ale mundurowi nie dali mu wiary, znając jego kryminalną przeszłość (był wcześniej karany za kradzieże).

29-latek został zatrzymany. W trakcie czynności śledczy ustalili, że mężczyzna w ostatnim czasie na terenie powiatu wielickiego przewiercił zbiorniki paliwa 6 samochodów (dostawczych i osobowych) kradnąc z nich olej napędowy. W ten sposób "zdobył" ok. 400 litrów paliwa, powodując straty o łącznej wartości 9000 zł  (wynikające także ze zniszczonego mienia - uszkodzeń baków).

Podejrzany usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy. Aktualnie sprawa ma już swój finał i po zebraniu kompletnego materiału dowodowego, przesłuchaniu pokrzywdzonych skierowana zostanie do sądu z aktem oskarżenia. 29-latek za kradzieże z włamaniem będzie odpowiadał w warunkach recydywy  i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustracyjna Pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje