wtorek, 7 marca 2023 13:57

Zrobił zakupy za 1200 zł, jednak nie planował za nie płacić. Jego chytry plan "zniszczyli"... dwaj klienci

Autor Norbert Kwiatkowski
Zrobił zakupy za 1200 zł, jednak nie planował za nie płacić. Jego chytry plan "zniszczyli"... dwaj klienci

Coraz większa inflacja sprawia, że z przerażeniem patrzymy na ceny w sklepach. Jeden z klientów sklepu w Oświęcimiu postanowił, że trochę zaoszczędzi swój budżet. Mężczyzna zrobił zakupy, jednak nie miał zamiaru za nie płacić... Na jego nieszczęście, wszystko dostrzegli dwaj klienci...

28 lutego o godzinie 13.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od klientów jednego z oświęcimskich marketów spożywczych, dotyczące złodzieja który wyszedł ze sklepu z wózkiem wypełnionym zakupami, za które nie zapłacił. Z informacji wynikało również, że zgłaszający idą za złodziejem w kierunku oświęcimskiej Starówki.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Dzięki dokładnym informacjom przekazywanym przez zgłaszających policjanci nie mieli problemów z odnalezieniem sprawcy. Podejrzany o kradzież 40 – letni mieszkaniec Chełmka został zatrzymany, natomiast wózek z zakupami wartymi ponad 1200 złotych został zwrócony do sklepu. Następnie sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Na podziękowania za spostrzegawczość oraz prawidłową reakcję na przestępstwo zasługują dwaj 33 – letni oświęcimianie: Pan Paweł i Pan Kamil. Widząc złodzieja sklepowego, natychmiast powiadomili Policję. Dzięki ich postawie sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku wraz ze skradzionym towarem. - czytamy w komunikacie policji.

Foto: KPP w Ośwęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje