niedziela, 24 października 2021 08:14

Zwolniono ją dyscyplinarnie przez maseczki. Po 1,5 roku wygrała w sądzie. Dostanie odszkodowanie

Autor Mirosław Haładyj
Zwolniono ją dyscyplinarnie przez maseczki. Po 1,5 roku wygrała w sądzie. Dostanie odszkodowanie

Sąd Pracy przyznał Renacie Piżanowskiej (położnej z Nowego Targu) zwolnionej przez facebookowy wpis o maseczkach odszkodowanie od szpitala.

W marcu 2020 r. położna z nowotarskiego szpitala została dyscyplinarnie zwolniona za umieszczenie na swoim profilu społecznościowym wpisu o trudnych warunkach pracy i braku maseczek ochronnych. Kobieta miała usłyszeć od przełożonych, że sieje panikę.

–Pokazanie prawdy skutkuje takimi samymi represjami jak za komuny

–napisała wówczas zwolniona.

W środę 20 października nowotarski sąd pracy orzekł, że zwolnienie położnej za umieszczony na Facebooku wpis było niezasadne. Szpital musi wypłacić Renacie Piżanowskiej zadośćuczynienie.

–18 miesięcy trwała moja walka w sądzie pracy z dyrektorem Podhalańskiego Szpitala w Nowym Targu, radnym sejmiku małopolskiego Markiem Wierzbą. W dniu 20 marca 2020 r. otrzymałam dyscyplinarkę za publikację postu na fb, w uzasadnieniu której napisano, że naruszyłam ciężkie obowiązki pracownicze i zagroziłam swoim zachowaniem zdrowiu i życiu mieszkańcom Podhala. Mojemu przedstawicielowi prawnemu uniemożliwiono udział w ostatnim posiedzeniu, w którym miało być ogłoszenie wyroku poprzez niewłączenie jej on-line w systemie teleinformatycznym do posiedzenia sądu, co uważam za skandaliczne pozbawienie mnie możliwości reprezentacji prawnej. SĄD UZNAŁ, ŻE ZWOLNIENIE MNIE Z PRACY ODBYŁO SIĘ Z NARUSZENIEM PRAWA PRACY, CZYLI JEST NIEZASADNE. SĄD PRZYZNAŁ MI ODSZKODOWANIE.

- komentuje na swoim facebookowym profilu pielęgniarka (pisownia oryginalna) i dodaje:

–Dlaczego za kolejną błędną decyzję dyrektora zapłacą ludzie z podatków, czyli ja, ty, my i oni... a nie dyrektor z własnej kieszeni. Dlaczego osoba, która jak widać nie ma pojęcia o prawie pracy pozostaje na stanowisku i rozsławia go na cały świat w sposób negatywny. No i to rosnące zadłużenie szpitala...

Czytaj również:

Nowy Targ: Położna zwolniona dyscyplinarnie za wpis o braku maseczek w szpitalu. Siała panikę
Położna z nowotarskiego szpitala została dyscyplinarnie zwolniona za umieszczenie na swoim profilu społecznościowym wpisu o trudnych warunkach pracy i braku maseczek ochronnych. Kobieta miała usłyszeć od przełożonych, że sieje panikę. “Pokazanie prawdy skutkuje takimi samymi represjami jak za komuny…
Podhale

Podhale - najnowsze informacje