poniedziałek, 31 stycznia 2022 14:42

Zwyżka - do jakich prac warto wynająć

Autor Artykuł sponsorowany
Zwyżka - do jakich prac warto wynająć

Podnośniki koszowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w pracach na wysokościach. Są częściej wykorzystywane niż popularne rusztowania, a to wszystko dzięki temu, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca i nie muszą być rozstawione kilka dni.

Do jakich prac możemy użyć zwyżki?

Podnośnik wybieramy w zależności od wysokości, rodzaju prac, do których potrzebujemy i podłoża, na którym ma stanąć. Są podnośniki, które mogą pracować nawet na wysokości 70 m. Przed wynajęciem takiego sprzętu, dobrze więc zorientować się jak wysoko musimy przeprowadzić prace. Zakres robót, do których możemy wynająć zwyżkę, jest bardzo szeroki. Praktycznie najwięcej używa się ich w budownictwie. Dotyczy to takich prac jak ocieplanie domów wraz z elewacją i jej malowaniem, montaż dachu wraz z orynnowaniem, montaż okien, balustrad czy barierek, montaż oświetlenia zewnętrznego oraz do stawiania konstrukcji mostów. Wielu zarządców budynków planując remont elewacji w budynkach zarządzanych, wynajmuje właśnie takie podnośniki, aby ułatwić sobie tę pracę. Zimą, gdy mamy duże opady śniegu zwyżki można wykorzystać do usuwania sopli z dachu oraz wiszącego śniegu. Podnośniki często wykorzystywane są też do utrzymywania obiektów biurowych w czystości. Firmy zajmujące się czyszczeniem takich powierzchni wynajmują taki sprzęt do mycia okien, elewacji, paneli fotowoltaicznych, dachów czy rynien. Firma Lacross prowadzi wynajem zwyżki w Krakowie i często wynajmuje swoje podnośniki firmom zajmującym się montażem powierzchni reklamowych, przy montażu klimatyzacji, anten i paneli fotowoltaicznych.

Kto jeszcze wykorzystuje podnośniki?

W energetyce jak najbardziej wykorzystuje się podnośniki. Zazwyczaj prace naprawcze w tej dziedzinie są wykonywane bez płynącego prądu, ale zdarzają się takie awarie, że prąd cały czas płynie, wtedy stosuje się podnośniki z odpowiednio izolowanym koszem. Innymi branżami, które wykorzystują w swojej działalności podnośniki, jest branża filmowa oraz eventowa. Lacross prowadzi wynajem zwyżki w Krakowie filmowcom, kiedy potrzebne są specjalne efekty, takie jak śnieg lub deszcz. W branży eventowej zazwyczaj podnośniki wykorzystywane są do montażu sceny, scenografii, dekoracji czy oświetlenia. Firmy specjalizujące się w ogrodnictwie, również często wykorzystują podnośniki w swojej działalności do podcinania wysokich drzew oraz zbierania owoców z drzew. Ponadto zwyzki mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Z ich użyciem powstają murale na kamienicach, serwisanci naprawiają kamery monitoringu, drogowcy naprawiają oświetlenie uliczne. Jak więc widzimy podnośniki, mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Czasem zdarzy się, że praca, która początkowo miała być na dużej wysokości, kończy się na tyle nisko, że można naprawić usterkę z ziemi, ale praca z wysięgnika jest dużo prostsza i wygodniejsza niż z drabiny. Jeżeli planujesz remont swojego domu i musisz coś wykonać na wysokości, pomyśl o wynajęciu podnośnika. Nie potrzebuje dużo miejsca i nie musisz go stawiać na dni czy miesiące. Możesz go wynająć w każdej chwili, gdy tylko go potrzebujesz.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje