piątek, 17 maja 2024 18:22

13-latka została matką. Urodziła na wycieczce szkolnej w Zatorze

Autor Marzena Gitler
13-latka została matką. Urodziła na wycieczce szkolnej w Zatorze

13-letnia uczennica z Mazowsza urodziła w łazience dziecko, podczas szkolnej wycieczki do Zatoru. Sprawą zajęli się policjanci w związku z podejrzeniem, że zaszła w ciążę w wyniku popełnienia przestępstwa.  

We środę, 15 maja 13-latka urodziła dziecko w łazience, w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze, gdzie była z klasą na szkolnej wycieczce. Na miejscu miejscu interweniowali ratownicy medyczni i policjanci.

Informację potwierdziła Policja. - 15 maja po godz. 20 otrzymaliśmy telefon do służb o tym zdarzeniu. Policjanci natychmiast podjechali na miejsce - do ośrodka wypoczynkowego w Zatorze, gdzie zakwaterowała się wycieczka z województwa mazowieckiego. Były to dzieci ze szkoły podstawowej. Jednak z opiekunek, osoba dorosła zgłosiła, że uczestniczka tej wycieczki urodziła. Dziecko przebywa w szpitalu w Prokocimiu. To chłopiec  - potwierdziła w rozmowie z portalem Głos24 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podinsp. Katarzyna Cisło.

Na miejscu interweniowali wcześniej ratownicy medyczni, a Policja zebrała dokumentację o całym zajściu. - My na miejscu zaczęliśmy ustalać kto jest organizatorem wycieczki, opiekunów, pracowników ośrodka - wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia - potwierdza rzecznik. Zebrana dokumentacja trafi do Policji w miejscu zamieszkania dziewczynki, a potem do Sądu dla Nieletnich. - Mamy do czynienia z przestępstwem, jakim jest współżycie z osoba poniżej 15 roku życia, bo dziewczynka ma tylko 13 lat - tłumaczy Katarzyna Cisło.  

13-letnia dziewczynka, która przyjechała do Małopolski z Mazowsza, trafiła na oddział ginekologiczny szpitala w Oświęcimiu. Jej stan jest stabilny. Noworodek, którego stan jest ciężki, ale również stabilny, został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Policja przekazała, że w związku z wydarzeniem zostało wszczęte postępowanie, które wyjaśni, w jakich okolicznościach dziewczynka zaszła w ciążę. Za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia pełnoletniemu sprawcy grozi od 2 do 12 lat więzienia, natomiast gdy tego czynu dopuścił się sprawca, który nie ukończył lat 17, o jego losach decyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.  

fot. Pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka