środa, 8 lipca 2020 10:59

15. edycja Wystawy Środowiskowej tym razem wirtualnie

Autor Mirosław Haładyj
15. edycja Wystawy Środowiskowej tym razem wirtualnie

Wystawa Środowiskowa, organizowana w Galerii Sztuki Zamek od 14 lat, na stałe wpisała się w kalendarz suskich imprez kulturalnych.

Wystawa ma na celu integrację lokalnego środowiska twórczego, przegląd form artystycznych i promocję pracy twórczej mieszkańców Suchej Beskidzkiej i okolic. W tym roku, ze względu na ogłoszony stan epidemii koronawirusa, nie było możliwe zorganizowanie jej w tradycyjnej formie. Chcąc jednak zapewnić kontynuację tego wydarzenia i promocję lokalnej twórczości, Miejski Ośrodek Kultury - Zamek wspólnie z artystami i twórcami związanymi z zamkową galerią sztuki przygotował 15. edycję Wystawy Środowiskowej, tym razem w wersji wirtualnej.

W ten sposób na stronie internetowej zameksuski.pl za pośrednictwem elektronicznego katalogu można zobaczyć cyfrowe wersje blisko 100 prac z różnych dziedzin sztuki w tym m.in: malarstwa, fotografii, grafiki, rzeźby, czy rękodzieła. Każdego roku na wystawie środowiskowej swoje prace prezentują artyści i twórcy, związani z zamkową galerią sztuki w Suchej Beskidzkiej miejscem urodzenia, zamieszkania, pracy czy wieloletnią sympatią.  Odwiedzając w maju Galerię Sztuki - Zamek można zobaczyć w jednym miejscu różnorodne dzieła lokalnych artystów, stanowiące namiastkę ich twórczości i obrazujące „w pigułce” bogactwo i potencjał twórczy mieszkańców Suchej Beskidzkiej i okolic. Tym razem jest to możliwe bez wychodzenia z domu. W nawiązaniu do dotychczasowych czternastu edycji Wystaw Środowiskowych opracowana tematycznie wystawa online w formie elektronicznego katalogu prezentuje wybrane przez autorów prace, wykonane w okresie ostatnich  trzech lat. Do tegorocznej edycji swoje prace zgłosiło 31 autorów: rzeźbiarzy, malarzy, grafików, fotografików  i twórców regionalnych. Dziękujemy wszystkim artystom i twórcom za zaangażowanie, przygotowanie i przesłanie prac, które tworzą opublikowany katalog. Zapraszamy do obejrzenia 15. Wystawy Środowiskowej po raz pierwszy wirtualnie, w sieci internetowej, którą niniejszym możemy uznać za otwartą.

Podczas tegorocznej, Wirtualnej 15. Wystawy Środowiskowej swoje prace prezentują:

Agnieszka Nisio, Andrzej Zieliński, Aneta Lachendro, Anna Spyrczyńska, Barbara Justyna Wadowska, Barbara Komosińska, Barbara Piaseczny, Elżbieta Siwek, Grażyna Głuc, Halina Opalińska, Jacek Skubisz, Janina Pietruszka, Karolina Marusińska, Katarzyna Hadka, Krzysztof Kachel, Maciej Hojda, Magdalena Szulc, Małgorzata Pindel – Kryjak, Maria Grzyb, Marian Natanek, Marian Piaseczny, Paweł Adamek, Rafał Lenart, Renata Burdyl, Robert Stróżak, Stanisław Krupiak, Stowarzyszenie Skarbiec Suski, Sylwia Guzik, Tadeusz Pietrusa, Zofia Porzycka, Zygmunt Pytlik.

Wystawę można obejrzeć tutaj:

http://zameksuski.pl/news/wystawa-srodowiskowa-tym-razem-wirtualnie

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka, zameksuski.pl

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje