poniedziałek, 28 lutego 2022 14:23

Krakowianie pokazali wielkie serca! 150 ton darów dotarło na Ukrainę! Czego jeszcze potrzeba?

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianie pokazali wielkie serca! 150 ton darów dotarło na Ukrainę! Czego jeszcze potrzeba?

Transport z ok. 150 tonami darów przekroczył granicę polsko-ukraińską. Teraz rzeczy będą na bieżąco przekazywane potrzebującym. Wczoraj o godz. 20.00 zawieszona została zbiórka dla Lwowa. Zostanie ona wznowiona, jak tylko kolejne zebrane dary zostaną posegregowane i będą mogły wyruszyć w trasę.

Mieszkańców Krakowa i organizatorów dużych zbiórek, którzy nie dostarczyli swoich darów, prosimy o tymczasowe przechowanie ich u siebie. Zwracamy się również z prośbą o posegregowanie darów i opisywanie ich według kategorii.

O wznowieniu zbiórki poinformujemy niezwłocznie, gdy tylko będzie to możliwe.

Miejsca zbiórki znajdują się na stadionie miejskim przy ul. Reymonta, a także w Muzeum Inżynierii Miejskiej na Kazimierzu – wjazd od ul. Gazowej.

Najpotrzebniejsze rzeczy to: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie, bandaże, generatory prądu, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, latarki, baterie, środki do odkażania wody i apteczki.

Kontakt telefoniczny w sprawie zbiórki darów: 12 616 18 79 w godz. 12.00–20.00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

W ramach zbiórki potrzebne są także: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Ofiarodawcy proszeni są o segregowanie i przygotowanie odpowiednio opisanych paczek. Usprawni to późniejszy załadunek darów.

Inf.: krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje