poniedziałek, 28 lutego 2022 14:23, aktualizacja 3 lata temu

Krakowianie pokazali wielkie serca! 150 ton darów dotarło na Ukrainę! Czego jeszcze potrzeba?

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianie pokazali wielkie serca! 150 ton darów dotarło na Ukrainę! Czego jeszcze potrzeba?

Transport z ok. 150 tonami darów przekroczył granicę polsko-ukraińską. Teraz rzeczy będą na bieżąco przekazywane potrzebującym. Wczoraj o godz. 20.00 zawieszona została zbiórka dla Lwowa. Zostanie ona wznowiona, jak tylko kolejne zebrane dary zostaną posegregowane i będą mogły wyruszyć w trasę.

Mieszkańców Krakowa i organizatorów dużych zbiórek, którzy nie dostarczyli swoich darów, prosimy o tymczasowe przechowanie ich u siebie. Zwracamy się również z prośbą o posegregowanie darów i opisywanie ich według kategorii.

O wznowieniu zbiórki poinformujemy niezwłocznie, gdy tylko będzie to możliwe.

Miejsca zbiórki znajdują się na stadionie miejskim przy ul. Reymonta, a także w Muzeum Inżynierii Miejskiej na Kazimierzu – wjazd od ul. Gazowej.

Najpotrzebniejsze rzeczy to: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie, bandaże, generatory prądu, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, latarki, baterie, środki do odkażania wody i apteczki.

Kontakt telefoniczny w sprawie zbiórki darów: 12 616 18 79 w godz. 12.00–20.00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

W ramach zbiórki potrzebne są także: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Ofiarodawcy proszeni są o segregowanie i przygotowanie odpowiednio opisanych paczek. Usprawni to późniejszy załadunek darów.

Inf.: krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Obserwuj nas w Google News

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka