sobota, 10 lipca 2021 09:16

[WIDEO] Wymusił pierwszeństwo i uciekł z miejsca wypadku. 16-latek ciężko ranny

Autor Aleksandra Tokarz
[WIDEO] Wymusił pierwszeństwo i uciekł z miejsca wypadku. 16-latek ciężko ranny

Kierowca samochodu nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wymuszając pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z motorowerem. Ciężko ranny został 16-latek, który nim kierował. Sprawca oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Szuka go policja.

Wypadek miał miejsce 7 lipca, około godziny 21:20, w miejscowości Staniątki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący czarnym pojazdem, na oznakowanym skrzyżowaniu nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Gdy na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, sprawcy już nie było. Jak informują wieliccy funkcjonariusze, 16-letni kierujący motorowerem doznał ciężkich obrażeń kończyn dolnych.

- Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które znajdują się na nagraniu, udzielały pomocy poszkodowanemu, były świadkami zdarzenia, bądź posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. Kierowca czarnego pojazdu może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy ofierze - apelują wieliccy policjanci.

Na kontakt czekają pod numerami telefonów 47 83 41 111 lub 47 83 41 211

Pamiętajmy, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą z możliwych do podjęcia decyzji. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas. Odpowiedzialne zachowanie może uratować życie drugiej osoby.

fot. Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje