czwartek, 28 września 2023 13:00

19-latek znęcał się nad siostrą. Koszmar rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami

Autor Patryk Trzaska
19-latek znęcał się nad siostrą. Koszmar rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 19 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości. Młody mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad starszą o trzy lata siostrą. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23 września)  tuż przed godziną 13 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął nietrzeźwy 19 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Na miejsce pojechał jeden z patroli. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19-latek jest  szczególnie agresywny wobec 22 – letniej siostry.

W związku z powyższym agresor został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Z kolei pokrzywdzona została objęta pomocą w ramach procedury Niebieska Karta.

Policjanci z pionu kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji w ciągu dwóch dni zebrali dowody wskazujące na fakt, że zatrzymany, fizycznie i psychicznie znęcał się nad siostrą od około pół roku. Czynów tych najczęściej dokonywał będąc pod wpływem alkoholu. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad 22 – latką. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły do rąk  prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W  poniedziałek (25 września) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Prokurator mając na względzie ochronę 22–latki, zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Po opuszczeniu Prokuratury mężczyzna został poinformowany przez funkcjonariuszy że naruszenie prokuratorskich zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Za znęcanie nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Oświęcim

fot. policja.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka