poniedziałek, 13 lipca 2020 12:52

23-letni handlarz mefedronu zatrzymany. Grozi mu do 8 lat

Autor Głos 24
23-letni handlarz mefedronu zatrzymany. Grozi mu do 8 lat

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 23-letniego pseudokibica, wprowadzającego do obrotu środki odurzające i zabezpieczyli przy nim dilerskie porcje mefedronu.

Do zdarzenia doszło w nocy, 3 lipca, na ulicy Kobierzyńskiej w Krakowie. Policjanci podejrzewali, że 23-latek, powiązany ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, może w tym czasie przewozić volkswagenem narkotyki. Gdy kryminalni zobaczyli na Ruczaju pojazd, którym poruszał się mężczyzna, przystąpili do kontroli.

Trop okazał się słuszny – ujawniono transport kilkunastu sztuk woreczków strunowych z przygotowanymi do sprzedaży działkami mefedronu. Dodatkowo, w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania oraz posesji zatrzymanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne 100 sztuk dillpaków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu wbrew przepisom ustawy środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje