piątek, 13 października 2023 04:34

28-latek okradł i pobił własną matkę. Groził, że ją zabije

Autor Mirosław Haładyj
28-latek okradł i pobił własną matkę. Groził, że ją zabije

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 28-latka za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna okradł własną matkę, a kiedy chciała odebrać swoją własność, pobił ją. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

6 października br. policjanci z Krzeszowic zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej. Udali się na miejsce, gdzie ustalili, że pokrzywdzona dzień wcześniej została okradziona przez swojego 28-letniego syna, który wyjął z jej torebki pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych. Kiedy kobieta chciała odzyskać pieniądze, syn ją zaatakował, bijąc pięściami, popychajac, szarpiąć, a także groził jej pozbawieniem życia. Po tym zdarzeniu mężczyzna ponownie okradł matkę zabierając z jej pokoju kwotę 10000 złotych. Zrozpaczona kobieta postanowiła o wszystkim powiadomić służby. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę  i osadzili go w policyjnej celi.

8 października br. w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Krowodrza 28-latek usłyszał dwa zarzuty dokonania rozboju i kradzieży. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia lokalnu wspólnie zamieszkałego z pokrzywdzoną i zakazu kontaktowania się z nią. Za te przestępstwa grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KPP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka