poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:48

3,5 mln zł dla zakliczyńskiej gminy. Naprawią uszkodzoną od 10 lat drogę

Autor Aleksandra Tokarz
3,5 mln zł dla zakliczyńskiej gminy. Naprawią uszkodzoną od 10 lat drogę

W tym roku do małopolskich samorządów trafi 7 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi, a najwyższe dofinansowanie w kwocie łącznej około 3,5 mln zł otrzymała gmina Zakliczyn. Symboliczną promesę burmistrz Dawid Chrobak odebrał od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Gmina Zakliczyn otrzymała dofinansowanie na dwa zadania – stabilizację osuwisk wraz z odbudową drogi gminnej w Paleśnicy oraz wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach stabilizacji osuwisk wraz z odbudową drogi gminnej w Faliszewicach. Łącznie około 3,5 mln zł dofinansowania (80 procent wartości zadań).

- Dzięki pieniądzom rządowym będziemy mogli wreszcie naprawić i przebudować drogę gminną w Paleśnicy w kierunku Dzierżanin, która uszkodzona jest od dziesięciu lat – mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Po stabilizacji osuwisk przy tej drodze wykonana zostanie nowa nakładka asfaltowa. Natomiast drugie przedsięwzięcie, które realizowane będzie z rządowych środków to opracowanie dokumentacji projektowej na stabilizację osuwiska blisko 900 metrów drogi przebiegającej przez centrum Faliszewic.

Środki z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości ponad 7 mln zł dla małopolskich samorządów przyczynią się do stabilizacji osuwisk i odbudowy dróg.

Tarnów. 15 punktów karnych w kilka sekund. “To była skrajnie nieodpowiedzialna jazda” [VIDEO]
Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy z Powiśla Dąbrowskiego zarejestrowała kamera rejestratora nieznakowanego radiowozu grupy „Speed” z Tarnowa.

fot. UMiG Zakliczyn

Tarnów - najnowsze informacje