piątek, 24 maja 2024 10:00

36 par małżeńskich świętowało złote gody

Autor Marzena Gitler
36 par małżeńskich świętowało złote gody

36 par małżeńskich świętowało w Luborzycy złote gody. Medale i życzenia przekazali im  Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Przewodniczący Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca - Grzegorz Marzec.

Złote gody, 16 maja, rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Luborzycy, podczas której małżonkowie świętujący jubileusz 50-lecia odnowili swoje przysięgi małżeńskie. Po wzruszającej uroczystości jubilaci spotkali się w w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie powitała ich Ewelina Kałkus – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar razem z Wójtem Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Markiem Jamborskim udekorowali małżonków „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Po zakończonej ceremonii dekoracji, życzenia i gratulacje złożyli jubilatom wojewoda Krzysztof Klęczar, wójt Marek Jamborski oraz Grzegorz Marzec – Przewodniczący Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Złote gody obchodzili: Krystyna i Stanisław Adamscy – Luborzyca, Danuta i Tadeusz Bletek – Goszyce, Bogusława i Marek Buchała – Dojazdów, Maria i Alfred Ciszewscy – Goszcza, Teodozja i Edward Dukat –Maciejowice, Teresa i Marian Duniec – Wola Luborzycka, Danuta i Jan Dyrda – Łuczyce, Maria i Józef Frączek – Łuczyce, Halina i Józef Fryda – Skrzeszowice, Stanisława i Wiesław Gołąb – Karniów, Halina i Ryszard Gołda – Maciejowice, Danuta i Edward Jamróz – Wysiołek Luborzycki, Ewa i Józef Kleszcz – Wilków, Danuta i Antoni Kłósek – Wysiołek Luborzycki, Teresa i Jan Korolczuk – Wiktorowice, Anna i Witold Kuryło – Sulechów, Maria i Jan Ludwig – Luborzyca, Danuta i Zbigniew Łojek – Baranówka, Maria i Stanisław Makuła – Krzysztoforzyce, Józefa i Stanisław Mróz – Karniów, Zofia i Ryszard Musiał – Karniów, Wanda i Władysław Nowak – Sadowie, Ewa i Czesław Parwa – Baranówka, Maria i Władysław Rozpądek – Karniów, Maria i Adam Rusek – Zastów, Józefa i Krzysztof Ryś – Prusy, Krystyna i Marian Rzepień – Karniów, Ewa i Józef Senderscy – Wysiołek Luborzycki, Zofia i Jerzy Socha – Dojazdów, Irena i Tadeusz Śmiałek – Kocmyrzów, Jadwiga i Stanisław Walczak – Luborzyca,

Danuta i Stanisław Walczak – Prusy, Helena i Karol Witek – Maciejowice, Ewa i Jan Wróbel – Zastów, Kazimiera i Zenobiusz Ząbczyńscy –S krzeszowice oraz Helena i Tadeusz Ziętara – Wiktorowice.

Inf. i fot. UG Luborzyca

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka