piątek, 13 maja 2022 04:54

41-latek w piwnicy hodował konopie. Miał już prawie pół kilo gotowego towaru

Autor Mirosław Haładyj
41-latek w piwnicy hodował konopie. Miał już prawie pół kilo gotowego towaru

Małopolscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Limanowszczyzny, który w piwnicy domu hodował konopie indyjskie. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości marihuany. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręcznie majątkowe.

Na trop hodowcy marihuany wpadli kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 9 maja w  godzinach porannych  wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pojechali pod wytypowany adres w powiecie limanowskim. 41-letni gospodarz zaprzeczył, aby miał coś wspólnego z narkotykami. Podczas przeszukania posesji  okazało, że kłamał.

Wejście do piwnicy/Fot.: KPP Limanowa
Wejście do piwnicy/Fot.: KPP Limanowa

W przydomowej  piwnicy kryminalni natrafili na uprawę konopi indyjskich. Znajdowały się tam krzewy w różnej fazie wzrostu, a także infrastruktura służąca do uprawy tych nielegalnych roślin  tj. lampy ledowe, wentylatory, nagrzewnice.  Na przeszukiwanej posesji znaleziono także około  420 gramów suszu marihuany – były to prawdopodobnie wcześniej zebrane plony.

Hodowla konopi/Fot.: KPP Limanowa
Hodowla konopi/Fot.: KPP Limanowa

41-latek został zatrzymany a narkotyki i sprzęt do uprawy zabezpieczony. W limanowskiej prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości marihuany, uprawy i posiadania przedmiotów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. 41-latka czeka sprawa w sądzie i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Fot. i inf.: KPP Limanowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje