środa, 13 marca 2024 08:18

70-latek miał ponad 2 promile alkoholu! Zatrzymali go przypadkowi kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
70-latek miał ponad 2 promile alkoholu! Zatrzymali go przypadkowi kierowcy

9 marca policjanci z Wadowic interweniowali wobec mającego ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyznę ujęto dzięki mieszkańcowi Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

Policjanci z wadowickiej drogówki otrzymali w sobotę (9 marca) zawiadomienie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego na terenie Wadowic.

-Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Wadowic, jadąc za pojazdem marki Skoda, zaniepokoił się  jego stylem  jazdy, który mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Wadowiczanin, wykorzystując odpowiedni moment, zajechał mu drogę swoim pojazdem, a następnie podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy, zabierając kluczyki ze stacyjki

-relacjonują policjanci.

W tym momencie za mężczyznami zatrzymał się mieszkaniec Suchej Beskidzkiej, co uniemożliwiło ewentualne wykonanie manewru cofania. Kierowca natychmiast natychmiast powiadomił policję.

Po dotarciu na miejsce policjanci stwierdzilk, że 70-latek ma ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w tym stanie grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

-Dzięki  czujności mieszkańca Wadowic i Suchej Beskidzkiej i ich właściwej  postawie, z drogi wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca, który  stanowił śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników  dróg. Policja dziękuje za pomoc i ujęcie obywatelskie drogowego  przestępcy, prosząc o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i  zwracanie uwagi na kierowców poruszających się w sposób niepewny,  jadących od jednej strony jezdni do drugiej czy przekraczających oś jezdni. O każdej takiej sytuacji informujmy Policję, która podejmie właściwe kroki w stosunku do nieprzepisowego kierowcy i pociągnie go do  odpowiedzialności prawnej

-komentują policjanci.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka